Amatör müzisyenlerden müzik ziyafeti

Amatör müzisyenlerden müzik ziyafeti

0

Seferihisar Belediyesi Ürkmez Gençlik Merkezi Türk Sanat ve Halk Müziği Korosu, 4 aylık çalışmanın ardından muhteşem bir konserle Seferhisarlılarla buluştu.

Seferihisar Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi Müzik Eğitmeni Pelin Taneli yönetiminde 20‘ye yakın eserin seslendirildiği konserde, amatör solistler şarkılarıyla profesyonellere taş çıkarttı.2.5 saat süren müzik ziyafeti Seferihisar Çağan Irmak Salonu‘nda gerçekleştirildi.DSC_6352

UĞUR MUMCU UNUTULMADI

Konserin sonunda 24 Ocak 1993‘te hain bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu anısına, “Yiğidim Aslanım” isimli şarkı seslendirildi.

 

Gecede konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Belediye olarak sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını söyledi. Başkan Soyer; “Hayatımızda edebiyat olmasaydı, tiyatro olmasaydı, müzik ve şiir olmasaydı ne kadarda kuru bir hayat yaşamış olurduk. Sanat ve müzik bize hayatı sevdiriyor hayatın olumlu yanlarını gösteriyor ve nihayet bizi olgunlaştırıyor” dedi.

DSC_6358MUMCU’NUN DEDİĞİ GİBİ

Nazım Hikmet‘in bu memleketin yetiştirdiği en büyük aydınlardan biri olduğunun altını çizen Başkan Soyer; “Ne yazık ki bu topraklar bu kadar güzel aydınları yaşatmıyor, bu memlekette hiçbir başarı cezasız kalmıyor Ama bu günler emin olun geçecek. Uğur Mumcu’nun dediği gibi kadim kültür hiç birini cezasız bırakmayacak“ dedi.DSC_6372Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer Şef Pelin Taneli’ye çiçek vererek teşekkür etti ve koro üyeleri ile orkestrayı teker teker tebrik etti.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu haber dikkatinizi çekebilir

Hotar’dan ‘Evet’ ziyareti

AK Parti İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, Seferihisar’da partililerle