SON DAKİKA

Belediye’nin bu birimleri alkışı hak ediyor

Bu haber 17 Aralık 2015 - 16:58 'de eklendi.

Tunç Soyer yönetimindeki Seferihisar Belediyesinin başarılı birimleri içinde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün ayrı bir yeri var.

 

Bu birim, daha önce köy olan, geçtiğimiz yıllarda da mahalleye dönüştürülen yerleşim birimlerinin tüm hizmetleriyle yakından ilgileniyor, mahallelerin sorunlarını Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ekibine bildirerek, kısa sürede çözüm sağlıyor veya sorunları çözmek için çaba sarf ediyor. Bu gayretli ve başarılı birimin başında tarım kesiminin ve bölge insanının sorunlarını kendi sorunu kabul eden bir müdür bulunuyor; adı da Şerafettin Budak…

Eğitimci Şerafettin Bey‘in belediyeye geçtiği günden bu yana vatandaşların sorunlarını çözebilmek için nasıl bir çaba harcadığına bire bir tanık olanlardanım. Bazen mesai bitiminden sonra birlikte oluruz, ama bu buluşmalarda da genel sohbetimiz yine insanların sorunlarını çözmek üzerine olur…

Kısacası Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün halkla ilişkileri bence tartışılmaz ölçüde mükemmeldir.

ZEYTİN AĞAÇLARI VE YAĞI

Geçtiğimiz hafta, “Seferihisar’da bin yaşındaki zeytin ağaçlarının yağları satışa çıkıyor” başlıklı haber, yerel, bölgesel ve ulusal basında geniş yer buldu. En az 50 haber sitesi ve yazılı basın organı bu habere sayfalarında geniş yer verdiler.

Aslında bazı zeytin ağaçlarının yaşı bin değil, bin beş yüz, belki de iki bindir. Düşünün TEOS Antik Kenti civarındaki zeytin ağaçları TEOS uygarlığından kalma… Yani orada milattan önce dikilen zeytin ağaçları var.

Seferihisar Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün gözetiminde Beyler Mahallesinde faaliyete geçirilen zeytinyağı fabrikası özel idare döneminden kaldı. Kullanılmaya kullanılmaya virane halini almıştı. Bu ekip, geceli gündüzlü çalışma ile fabrikayı kullanılır hale getirdi. Köy kökenli gençlere iş alanı açılmasının yanında daha ilk yıl, fabrikaya yapılan masrafın 3 katı oranında belediyeye para da kazandıracaklar.

Burada sadece bu birimden söz etmek belki de diğer birimlere haksızlık olacak. Mesela son aylarda belediye zabıtasından hiç şikayet gelmiyor. Bu durum, hem belediye, hem esnaf, hem de sıradan insanlarımız açısından sevindirici… Mesela Temizlik İşleri’nden ‘tık’ şikayet yok! Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Basın Bölümü, Fen İşleri, Muhasebe başta olmak üzere tüm birimler tıkır tıkır çalışıyor.

Son cümlem

Şerafettin Budak öncülüğündeki ekipte yer alan Serkan Solak, Şevket Meriç, Nehir İldeniz ve Bülent  Önaçan arkadaşlarımızı ve belediyenin diğer birimlerinde çalışan başarılı tüm arkadaşlarımızı içtenlikle kutluyorum.

Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUTmustafakarabulut54@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

5 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Oğuz Kaya23 Aralık 2015 / 21:08Cevapla

Seferihisar belediyesi Tarim Dairesi Müdürü Serafettin Budak ve tüm ekibini tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.

Eren Akgöz19 Aralık 2015 / 02:37Cevapla

Tunç başkan ve ekibi yine harika bir iş çıkardılar. Fabrikalara kilit vurulduğu işletmelerin kapandığı bir dönemde viran bir fabrikayı işler hale getirip yöre halkının kullanimina açtılar ve piyasayı dengeleyerek zeytin emekçilerinin haklarını koruma altına aldılar.Başkanı ve ekibini bu hassas çalışmalarından dolayı
tebrik ediyorum.

Yeni Beyler zeytinci Serkan Demir18 Aralık 2015 / 19:10Cevapla

Daha önce zeytin yağı fabrikaları yüzde 14 pay alıyorlardı. Belediye öncülüğünde hizmete giren fabrika yüzde 8 sıkma payı alıyor. Yazınızda konuyu dile getirmemişsiniz. Seferihisar belediye başkanı ve fabrikanın açılışına öncülük edenleri Beyler ve Orhanlı köy halkı minnettar. Çok teşekkür ederiz Başkan tunç Soyer’e…

Genç CHPli18 Aralık 2015 / 19:04Cevapla

Hak edenin hakkını vermek te demokratik bir anlamıştır.iyi ye iyi diyebilmek kadar kötü ye kötü diyebilme cesaretine olmalı insanda her iki özelikte Mustafa beyde var haksızlık etmeyelim.

besim17 Aralık 2015 / 20:17Cevapla

istanbul fethedilirken hristiyan din adamları melekler dişimi erkek mi diye tartışıyorlarmıs memleket elden gitmiş biz hala karabuluttan bir çıkış bir tepki yaşının ve tecrubesinin ve konumunun gerektirdiği duruşu beklerken falanca birim şöyle falan birim böyle heyyy yavrum heyyy