Büyükşehir’e giden 3.5 Milyon TL, gelen: SIFIR!

Büyükşehir’e giden 3.5 Milyon TL, gelen: SIFIR!

1

Seferihisar Halkı otopark problemiyle saç baş yolarken, skandal rakamlar ortaya çıktı.

2004 yılında Seferihisar Büyükşehir yasasıyla metropol ilçe olurken, başta su olmak üzere birçok geliri İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti.

Birçok vergi kalemiyle Seferihisarlının cebinden çıkan para Büyükşehir kasasına giderken, Seferihisar’ın hakettiği hizmeti alamadığı iddiası Seferihisar’da tartışılan bir konu haline geldi. Hatta konu Tunç Soyer’in potansiyel Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması ve bunun karşılığında da Aziz Kocaoğlu ve bürokratlarının Seferihisar’ı cezalandırdığı konuşulur oldu.

Yeni Haber Gazetesi’nin araştırmaları sonucu çıkan rakamlar ise pes dedirtti!

Seferihisar’ın önde gelen problemlerinden biri kuşkusuz otopark problemi. İlçenin büyümesine paralel otopark olmayışı günden güne Seferihisar Halkı’nı ve misafirlerini çileden çıkartırken, Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar’da inşaat yapan vatandaşlarımız ve müteahhitlerden 3.5 Milyon TL otopark katılım ücreti almış. Ancak Seferihisar’a şimdiye kadar 1 kuruşluk otopark yatırımı yapılmamış.

Su başta olmak üzere birçok kaynağı Büyükşehir Belediyesi’ne giden Seferihisar, bu kalemlerin yanında mütevazi kalan otopark katılım payında bile üvey evlat muamelesi görmesi akıllara dilden dile yayılan söylentileri getirdi. Vatandaş ise, “Para bizim paramız, İbb yasal olarak bizim paramızla otopark yapmak zorunda. Zaten bu parayı başka amaçla kullanması yasalara aykırı olur. Anlamadığımız şey neden bu kadar geciktiriliyor. Bu keyfiyet nedir?” dedi.

1 Comment

  1. salih yumurtaci

    bina yapanlar veya yaptıranlar neden otopark katılım payı öderler ki ???
    pay ödenmeyip binada yeteri kadar otopark bırakılmazsa sorun artarak devam edecektir … rant mı ? huzur mu ? tercih seferihisar’lılarındır …
    sevgi ve saygılarımla 05396858960

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu haber dikkatinizi çekebilir

Seferihisar sahilleri sezona hazır

Ürkmez ve Doğanbey’den sonra Akarca sahilleri de yaz