SON DAKİKA

Dikkat! Kayıp dosya aranıyor!

Bu haber 11 Mayıs 2010 - 17:37 'de eklendi.

Seferihisar Belediyesi Yazı İşleri’ne 13.04.2010 tarih ve 1154 sayı ile verilen dosya ve ekte talep dilekçenin akibeti merak konusu.

Daha önceleri bir yazımda da benzer konuyu yazmış ve birimler arasında mesafenin 25 metreyi geçmediği halde vatandaşlar tarafından belediyeye verilen talep dilekçelerinin niçin geciktiğini sormuştum.

Önceki gün ‘Ayaklı Gazete’de yine Seferihisar Belediyesi’nin Yazı İşleri’nden söz ederek şöyle demiştim:

Seferihisar Belediyesi Yazı İşleri’nin ne iş yaptığını merak ettim ve araştırdım.

Yazı İşleri’nin birinci görevi, belediye birimlerine ait meclis önergelerini toplayıp, belediye meclisi gündemine hazırlamak.

İkincisi, vatandaşlar veya resmi dairelerden gelen dilekçe ve yazıları, başkanlık oluru ile belediyenin ilgili birimlerine havale etmek.

Hepsi bu.

Yazı İşleri’nin, tutanak veya Meclis’e verdiği önerge veya komisyon kararlarını hazırlarken ne kadar özensiz davrandıklarını, bir yılı aşkın süredir her meclis toplantısında görüyoruz.

Peki, vatandaşların verdiği dilekçelere kaç gün içerisinde cevap verildiğini biliyor musunuz?

İşte size bir örnek daha!

Yaz sezonuna girmek üzereyiz. Vatandaş bir an önce artezyen kuyusu açtıracak ve mandalina bahçesini sulayacak.

Konu ile ilgili mevzuatı tamamlayabilmesi için Seferihisar Belediyesi’ne 13.04.2010 tarih ve 1154 sayılı dosya, Belediye encümeninde görüşülüp karara bağlanması talebiyle dilekçe veriliyor.

Ne acıdır ki, aradan bir ay gibi geçmesi, encümen toplantıları her hafta yapılmasına rağmen dosya, hala encümenin gündemine bile gelmedi.

Bırakın encümenin gündemine gelmesini, henüz encümen havale etmesi gereken birime bile gitmemiş.

İlginçtir; dosya iki gündür bulunamıyor.

Evet, yanlış okumadınız, iki gündür dosya her yerde aranıyor ve bulunamıyor.

Kayıp ilanı gibi olacak ama, “Dosyayı bulan personelin, insaniyet namına ilgili birimlere haber vermesi rica olunur!” ifadesini kullanmak zorundayım.

Seferihisar Belediyesi’ne dilekçe verip cevap alamayan bir vatandaşın yaşadığı sorunu dile getirdik. Merak ediyorum, acaba diğer vatandaşların dilekçeleri ne durumda? Cevap yazıları ellerine ne kadar zamanda geçiyor, bilemiyorum. Fakat onların da görevini tam olarak yerine getiremeyen personel yüzünden günlerce beklediklerinden hiç şüphem yok.

Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUTmustafakarabulut54@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.