SON DAKİKA

İnsanları Pul Gibi Harcamak…

Bu haber 23 Şubat 2010 - 17:21 'de eklendi.

Adı neydi? Vurgun!

Ne vurgunu? Vidanjör vurgunu!!

Konu: Vidanjör bir yerden pislik çekmiş 100 TL parası aynı günün akşamı belediye kasasına yatırılmamış!!

Bu konuya muhatap iki çalışan karşılığında ne ceza almış? Uyarı cezası…

Buraya kadar tamam, tamam olmasına da bu iki çalışan, soruşturma sonuna kadar kendi istekleri doğrultusunda bir aylık izne ayrılıyorlar. Ama çok ilginçtir ki izne ayrıldıklarına dair yazı işlerinde her hangi bir belgeye rastlanamıyor…

Neden??

İki çalışan etik kurallara uymuş ve demişler ki “Biz bilmeyerek bir suç işlemiş olabiliriz, madem böyle bir şaibe altında kaldık, o halde bir aylık izne ayrılalım ve soruşturma sonucuna kadar izinli sayılalım..”

Buraya kadar her şey iyi…

Peki, bu arkadaşlar izin belgelerini imzalamalarına rağmen niçin izin belgeleri belediyenin yazı işlerinde gözükmüyor??

Burada Belediye Başkanı Tunç Soyer’e iki çift sözüm olacak.

Birinci sözüm:

Sevgili Başkan. “Vidanjör Vurgunu” başlığı altında yayımlanan bir haber üzerine iki çalışanınızı çağırdınız ve sizi seven iki çalışanınız sizin öneriniz üzerine “Başkan madem bizi şu an suçlu görüyorsunuz; bizi bir aylık izne ayırın, iddia edilen konuyu soruşturun” dediler.

Sizde severek bunu kabul ettiniz ve iki çalışanı bir aylık izne ayırdınız. Soruşturma sonucunda iki çalışanınızda uyarı cezası aldı. Bu ana kadar her şey yerindeydi..

İkinci Sözüm:

Bu iki çalışanınız gereğini yaptı ve soruşturma sonucunu bekledi. Ancaakk benim merak ettiğim bu arkadaşların izne ayrıldığına dair belge niçin belediyenin yazı işlerinde kayda girmedi??

Bu insanların bir ailesi, çocukları ve arkadaş çevreleri var. Böyle bir karalama sonucunda bir yönetici çalışanlarını böylesine pul gibi harcamamalı..

Bana göre Tunç Soyer, vefalı ve ince ruhlu bir yapıya sahip. Ancaaakkk benim merak ettiğim bugüne kadar izin belgeleri niçin yazı işleri kayıtlarına girmedi. Konunun incelemesini yine Tunç Soyer’e havale ediyorum..

Tekrar tekrar söylüyorum. Bu gemi su almaya devam etmektedir..
Son sözüm:

Başkan Tunç Soyer’in mesai saatlerinin en az dörtte birini, makamından çıkarak belediyenin birimlerinde geçirmesi gerektiğidir…

Dahası Seferihisar dışa açılırken ilk önce Tunç Soyer’in hükmettiği Seferihisar belediyesinde Soyer’in ayak izleri gözükmesi gerekmektedir…

Aksi halde mi?

Aksi halde böyle giderse gelecekte Tunç Soyer belediye binasına girerken çalışanlar kahkahalarla gülecektir…

Bu acı bir cümledir ama bunu da ancak Mustafa Karabulut söyler…

Benden söylemesi…

Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUTmustafakarabulut54@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.