SON DAKİKA

İzmir’in en büyük mezarlığı Seferihisar’a yapılıyor

Bu haber 10 Nisan 2017 - 11:34 'de eklendi.

Seferihisar’ın mezarlık alanının dolmasıyla “üst üste defin” konusu gündeme gelmişti. İlçede sorun haline gelen mezarlık konusuna Büyükşehir Belediyesi neşter vurdu.

Büyükşehir Belediyesi Seferihisar Tepecik Mahallesi, 398 ada, 16 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde hazırlanan “Mezarlık Alanı1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı önerisinin ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı önerisi oybirliği ile uygun bularak meclisten geçirdi.

800 dönüm mezarlık alanı 200 dönümü yol ve diğer alanlara ayrılacak. 600 dönümlük alan ise planlı bir şekilde defin alanı olacak.

Büyükşehir Seferihisar’ın sesine kulak verdi!

Geçtiğimiz dönemde Seferihisar belediye meclisi üyeliği yapan Şakir Ogün Tarhan, Seferihisar mezarlığının dolduğu ve yeni mezarlık alanı oluşması gerektiği konusunda sıkça mecliste söz alıp yazılı önerge vermiş konu Yeni Haber ve seferihisar.com sayfalarında  sıkça haber olmuştu.

Mezarlık AB standartlarında yapılacak!

Tepecik Mahallesi’nin dağlık kesimlerine yapılacağı kesinleşen mezarlık alanının deniz manzaralı ve ulaşımın kolay olmasıyla İzmir’den de pek çok aile cenazelerini Seferihisar’ın yeni mezarlığına defnetmek isteyeceği konuşuluyor.

YENİ MEZARLIK TAMAMLANINCAYA KADAR MEVCUT MEZARLIK ALANI GENİŞLETİLDİ!

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü mevcut mezarlık alanını üç dönüm genişletti.

Seferihisar Mezarlığının şehir merkezi tarafındaki aile mezarlığı bölgesini ve mevcut yolu mezarlık alanına dahil eden karar üzerine imarda bırakılan ve henüz asfaltı yapılmayan toprak yol asfaltlanıp trafik bu yoldan verilecek.

 

Büyükşehir belediyesinin en başarılı daire başkanı

Büyükşehir yasasıyla merkez ve köylerdeki mezarlıklar kısa sürede bakımı yapıldı. Tüm mezarlıkların etrafı çevrildi, suyu olmayan mezarlıklara su getirildi ve etrafı çevrildi.

İzmir Büyükşehir’in mezarlıklardan sorumlu Daire Başkanı Hülya Şahin, Atalarımızın mezarlarına önem veremezsek gelecek nesillerimize hesap veremeyiz” dedi.

Seferihisar Belediye Meclisi Üyesi ve İzmir Belediyesi Encümen Üyesi Osman Ürkmez yaptığı açıklamada, “Büyükşehir belediyemizin tüm daire başkanları kendi dallarında gecesini gündüzüne katarak İzmir’e hizmet vermeye çalışıyor. Hülya Hanım da kendi bünyesinde en başarılı daire başkanlarımızdan birisi. Sadece Seferihisar’ın değil İzmir’in tüm ilçe mezarlıkları tertemiz ve her mevsim değişikliğinde tüm mezarlıklarımızın bakımları yapılıyor. Eski Ürkmez’de 600 yıllık mezarlığın bakımını yaparak muhafaza altına aldılar. Başta daire Başkanımız Hülya Şahin olmak üzere tüm çalışma ekibini kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Ş.OGÜN TARHAN12 Nisan 2017 / 19:19Cevapla

SEFERİHİSAR HALKININ BANA VERDİĞİ GÖREV SONUCU,.(2009-2014)MECLİS DÖNEMİNİN HER OTURUMUNDA İLÇEMİZİN İHTİYACI OLAN YENİ MEZARLIK YERİ KONUSUNDA YAPTIĞIM TEKLİF VE ÖNERİLERİMİN İZMİR BÜYÜKŞEHİR VE SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANLARININ DA DESTEĞİ İLE GERÇEKLEŞME İHTİMALİNİN BELİRMESİ İLÇEM VE ŞAHSIM ADINA BENİ ÇOK SEVİNDİRMİŞTİR..GÖREVİMİ LAYIKIYLA YAPMAMIN GURURU ONUR VERİCİ.