Kadınlara Psikolog ve Avukat Desteği‏

Kadınlara Psikolog ve Avukat Desteği‏

2

Seferihisar Belediyesi tarafından kadınlara yönelik “Psikolojiyle Tanışmak” konulu toplantı düzenlendi.

Seferihisar Belediyesi tarafından Tepecik Mahallesi Kadın Emeği Evinde düzenlenen toplantıya, psikolog Aslıhan Değerli, Av. Irmak Değerli ve Stajyer Psikolog Ege Şahin katıldı.

DSC_1786

Toplantıda kadınlar kendi hayatlarından da örnekler verdiler.

DSC_1794

Katılımın yoğun olduğu toplantıda kadınların psikolojiyle tanıştırılması amaçlandı. Seferihisar Belediyesi Psikologu Aslıhan Değerli yaptığı sunumda psikoloji hakkında bilgiler verirken,  psikologların tedavi sürecinde kullandığı yöntemlere de değindi.  Keyifli bir sohbet havasında geçen ve 50’nin üstünde katılımcının bulunduğu toplantıya olan ilgi büyüktü.

IMG_1102

Avukat Irmak Değerli yaptığı sunumda 6284 sayılı kadına şiddetin önlenmesi konulu konuşma yaptı. kadına yönelik şiddetin ne olduğu ve şiddete uğrayan kadınların neler yapması, nerelere başvurması gerektiği hakkında kısaca bilgi veren Av. Irmak Değerli “kadınlarımız koca şiddetine karşı polise veya cumhuriyet savcılığına gitmekten korkmamalı” dedi. Toplantı katılımcıların sorduğu soruların yanıtlanmasıyla tamamlandı.

DSC_1783

Seferihisar Belediyesi Psikologu Aslıhan Değerli yaptığı sunumda psikoloji hakkında bilgiler verirken,  psikologların tedavi sürecinde kullandığı yöntemlere değindi ve katılımcıların sorularını cevapladı.

DSC_1776

2 Comments

  1. Sadece evli veya boşanmış kadınlara mi destek oluyor. Biz evli olmayan ama ilişki sinde mani maddi ve psikolojik darbe alanlara ne gibi haklar var bilgi alabilrmiyim

  2. yanlış bakış

    evliliklerdeki sorunların bir çoğu, ekonomik sıkıntıdan oluşmaktadır. belediyemiz, sorun var ise, ayrılın mantığı ile, şiddeti avukat aracılığı ile aileyi parçalayarak çözmeyi tercih etmiştir. oysa, sorunun ana kaynağı ekonomik olduğuna göre, belediyemiz, ekonomik sıkıntı çeken ailelere sıkıntılarını gidermesi konusunda yardımcı olması,gerekir ise, bu tip sorun yaşayan aileden bir kişiye iş imkanı sağlaması, sorunu çözeceği gibi aileyi de parçalamayacaktır. verin mahkemeye, karı kocayı ayırın, sonra, sorunlu ve psikolojisi bozuk çocuklar, toplumsal sorunlar. YANLIŞ BAKIŞ AÇISI.AİLE PARÇALAMAK ÇÖZÜM DEĞİLDİR.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu haber dikkatinizi çekebilir

Seferihisar sahilleri sezona hazır

Ürkmez ve Doğanbey’den sonra Akarca sahilleri de yaz