Seferihisar Emlak

Seferihisar’da her Salı günü kurulan köylü pazarı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.
Aile bütçesine sunduğu katkının yanında, özellikle kadınların ev hayatında daha fazla söz sahibi olmasına olanak veren pazardan kadınlar memnun. Pazarda sergi açan kadınlardan Orhanlı mahallesinden Gönül Çevre;“Bu Pazar hayatımızı iyi yönde değiştirdi” dedi.

ürkmezaysel
Orhanlı mahallesinde Gönül Çevre;“Daha önce ürettiğimiz ürünler para etmiyordu. Yok fiyatına gidiyordu. Bazen hatta tarlada kalıyordu. Pazar sayesinde şimdi ne üretirsek burada satabiliyoruz. Bu hayatımızı olumlu etkiledi. Biz kadınları güçlü yaptı. Hayatımızı her alanda olumlu etkiledi.
Zeytinyağı konusunda iddialı olan Beyler mahallesinden Raziker Atılgan ilgiden memnun.
Atılgan; “Bu pazarda eşimle yanyana çalışıyorum. Bu beni eşimle eşitliyor. Bu eşitlenme hayatımızda her alanda olumlu yansıyor. Bunun yanında kendi bütçemizi oluşturuyoruz. Eşimin eline bakmıyorum artık. Bu iyi bir şey, pazardan memnunum, gerekli herşey var. Bir talebim yok, öyle gitsin yeter” dedi.

raziker atılgan
Sığacık’tan pazara gelen Ayşe Sağlam; “Çiçeklere duyulan ilginin daha çok olması gerekir” dedi.
Sağlam; “Buraya üretilen herşey getiriliyor, Pazar denince akla sadece yeme, içme, sebze, meyve gelmesin. Çiçeklerde önemli bir ihtiyaçtır. Pazardan memnunum, geliyoruz sergimizi açıyoruz. Müşteriler de memnun, artık onlarla ahbap olduk. Her hafta hal hatır sorduğumuz insanlar. Bu imkanı sağlayanlara şükran duyuyorum” dedi.
“Tarhana konusunda ünümüz var” diyen Ürkmez mahallesinden Aysel Özkazar; “Müşterilerle bir aile gibiyiz. Evde biz ne yiyorsak pazarda onu satıyoruz. Bir ihtiyacımız yok bu pazardan memnunuz, müşterilerden memnunuz, ev bütçesine katkı sağladığı içinde ayrıca daha bir hevesle gelip tezgah açıyoruz” dedi.

funda beyko gödence
Gönence mahallesinden Funda Beyko;“Seferihisar’ın unutulan otlarını tekrar hatırlattık” dedi
Beyko; “Seferihisar otlarıyla ünlüdür. Yazlıkçılar ve şehirliler bu otları bulmakta zorlanıyordu. Biz bu Pazar sayesinde topladığımız otları pazarda satıyoruz. Pazar iyi düşünülmüş, bize fayda sağlıyor. Bütçemizi rahatlattı.” Dedi.