Kırmızı elbise gündem yarattı

Kırmızı elbise gündem yarattı

1

Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi çalışanları giyecekleri renkleri kendi aralarında seçim yaparak seçtiler. Ancak alınan karara karşı çıkan Türk Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanlığı itiraz etti.

Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi çalışanlarının görev yaptıkları sırada hemşirelerin kırmızı, ebelerin mor, erkek yardımcı sağlık personelinin de alt lacivert ve üst kırmızı giymeleri talimatını vermesini eleştiren İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, “Hemşire arkadaşlarımız, çalıştıkları sırada zaman zaman uygunsuz sözlere maruz kalabiliyor. Kırmızı da zaten dikkat çeken bir renk. Hemşire arkadaşlarımızı zor duruma düşüren durumların olabileceğini düşünüyorum. Bu kadar renk varken, kırmızıyı mı buldunuz? Elbette arkadaşlar kendi isteğiyle kırmızı da giyebilir” açıklamasında bulundu.


KONU BASINA BOMBA GİBİ DÜŞTÜ!
Necat Hepkon Devlet Hastanesi çalışanlarının kırmızı tercihi haberi basında geniş yer bulurken Necat Hepkon Devlet Hastanesi Başhekimi Kemal Tarhan “Çalışanlar aralarında seçim yaptılar ve çoğunluğu kırmızı rengi terci etti. Biz de onay verdik. Hastanemizin o kadar başarılı hizmetleri varken niçin bu konu basında büyütülüyor anlamadım” açıklamasında bulundu.

1 Comment

  1. Perihan Bülbül

    Hastanede seçilmemesi gereken bir renk. Kan rengi. İnsanlarda psikolojik olarak iyi bir his uyandırmayacaktır, özelliklede çocuklarda. Kan vermeye gidiyorsunuz kıpkırmızı heryer… Şumu olsun bu mu olsun diye bir beğeniyle hareket edilmiş belliki, çok merak ediyorum karar verenler arasında bir psikolog varmıydı. Ama tabiki karar alındı burundan kıl aldırılır mı, illede olacak yoksa gururu incinir hazretlerin.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu haber dikkatinizi çekebilir

Seferihisar sahilleri sezona hazır

Ürkmez ve Doğanbey’den sonra Akarca sahilleri de yaz