SON DAKİKA

Taşra politikası

Bu haber 19 Kasım 2015 - 12:10 'de eklendi.

Seferihisar’da son ayların gündemini belediyenin gayrimenkul satışları meşgul ediyor.
Özellikle de AKP kanadı miras yedilikle suçladığı Başkan Tunç Soyer’e veryansın ediyor.
Arkadaşlar! Seferihisar Belediyesi bir kamu kurumu mu yoksa Tunç Soyer’in şahsına ait turizm şirketi mi? Veya Seferihisar Belediyesi Tunç Soyer’e mi ait?
Önce şunu düşünün, Tunç Soyer belediyenin gayrimenkullerini niçin satmak zorunda kaldı?
Bizzat AKP’nin ayak oyunları yüzünden değil mi? Bir yandan devletin ve kamu kurumlarını alacaklarını tehsil için belediyenin üzerine salacaksın, banka hesaplarına ve gayrimenkullerine haciz koyduracaksın. Sonra da çıkıp ‘Gayrimenkulleri satıyor’ diye feryat edeceksin!
Ancak Seferihisar halkı bu tezgahları yemiyor. Önce şuna bakıyor. Tunç Soyer belediyede kendi çıkarları için mi çalışıyor?, Seferihisar’ın çıkarları  için mi? Yoksa 17-25 Aralık yolsuzluk olaylarında bakan çocuklarının yaptığı gibi malı götürüyor mu, götürmüyor mu?
Bu konuda sizin bir iddianız var mı? Varsa gönderin belgelerini yayınlayalım. Ama sahte isimle yorum gönderme uyanıklığı yapmadan…
Tunç Soyer, ilk döneminde işbaşına gelirken ne demişti? “Pastayı büyüteceğiz..
Çok değil 4 yıl önce kat karşılığı arsalar yüzde 25-30’a müşteri bulamazken son aylarda kıyıda köşedeki köhne sokaklarda bile arsalara yüzde 50 kat karşılığında müşteri bulunuyor. Hatta müteahhitler arsa bulmakta güçlük çekiyor. Seferihisar adeta baştan sona yenileniyor…
Seferihisar’da dört yıl öncesine kadar üç- beş emlakçı varken şu anda emlakçılıktan geçinen kişi sayısı yüzü bulmak üzere. Eski belediye meclisi üyeleri bile emlakçılık yapıyor! Doğru mu? Doğru!
Bölgede tanımadığımız, isimlerini bilmediğimiz, duymadığımız inşaat ve emlak firmaları cirit atıyor.
Niçin? Büyüyen Seferihisar’da para kazandıkları için…
İlçe merkezinde çok sayıda işyeri lokanta oldu ve hepsi tıklım tıklım dolup taşıyor. Diğer esnaf da çarşıdaki hareketlilikten nasipleniyor.
Yukarıda yazdıklarıma var mı itiraz eden? Yok, olamaz da…
Yarın erken yerel seçim olsa Tunç Soyer’in yüzde 50 civarında oy alarak tekrar iş başına geleceğini sizler de çok iyi biliyorsunuz.
Yerel seçimlere üç yılı aşkın süre varken, “Tunç Soyer’i görevden alsınlar da beni veya bizden birisini başkanlık koltuğuna oturtsunlar” diye düşünüyorsanız geçti o devirler. O yöntem ancak askeri darbe dönemlerinde oluyordu.
Bu ülke yasalarla idare edildiğine göre gayrimenkul satışlarında yasalara aykırı bir işlem var ise başvurun adalet mekanizmasına… Satışlardan sonra yasal muhataplar verirler dosyaları adaletin önüne, sonucu hep birlikte görürüz.

O halde bu feryat figan niye..?
Feryat figan edenlere şu cümleyi de kullanmak isterim “Seferihisar’da eskisi gibi taşra, köy politikası, taşra siyaseti işlemediğini lütfen bilin artık.’’
Seferihisar Belediyesinin gayrimenkullerinin satılmasını istemiyorsanız Tunç Soyer ile el ele verin, belediye yönetimini maddi bakımdan kıskaca aldırtmayı bırakın. Seferihisar’ı gerçekten seviyorsanız bunu yapın.
İşte o zaman sizlerin Seferihisar ve Seferihisar halkını sevdiğinize inanırım.
Katakulli’ peşinde iseniz, ‘ki öyle görünüyor’ artık Seferihisar‘ın yakasından düşün…
Yıllardır CHP’li Tunç Soyer’in yönettiği belediyeye müfettişin biri geliyor, biri gidiyor. Yapılan harcamalar, tek tek kontrolden geçiyor. Ha, bunun dışında bir yanlışlık yolsuzluk var ise belgeleriyle koyun ortaya yayınlayalım.
Son cümlem:
Hani belediyenin satışa çıkarttığı gayrimenkullerin değeri 300 milyon lira idi? Şimdi 2 Aralık satışları için, “50 milyonluk araziler, 20 milyona satılacak..” yaygarası yapıyorsunuz. Koyun parayı bir fazlasına siz alın arkadaş! Kim itiraz edebilir ki buna?
Para kendi cebinizden çıkmayınca harcaması da kolay oluyor, rakamları konuşmak da zevkli oluyor! Tıpkı 300 milyonlar, 50 milyonlar gibi..değil mi?… Ama şunu bilin ki Seferihisar halkı Tunç Soyer’ı size bozuk para gibi harcatmaz…. Yurt içinde ve yurt dışında zirvede olan ‘Seferihisar’ isminin ucuz politikalarla karalanmasına prim vermez.
Düşün artık Seferihisar’ın yakasından…

Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUTmustafakarabulut54@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

6 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
salih yumurtaci24 Kasım 2015 / 23:33Cevapla

mandalina ağaçlarını söküp yerine betonlaşma nereye kadar…her yıl yumurtasını yediğiniz tavuğu kesiyorsunuz.. sonraya ne tavuk nede yumurta kalacak ..
yarına atalarımızın emaneti ağaçlarımı bırakacağız yoksa betonlaşmayı mı ??
sevgi ve saygılarımla
05396858960

Ali Çabanoğlu23 Kasım 2015 / 16:04Cevapla

Mustafa bey ben Avusturya Ali. Seferihisar Akarca liman konutları önünde kızım Güneş arsam varya pılan yapmak kime yaptırayım bayan Kartograf selam söyledi Ingenieur Architektur ofis Ahmet Güney e git az para yapar bellediye güçlük zorluk çıkarılmaz dedi. Tanıştık sordum siz neden ucuz yapıyor. Ben belediye başkan yardımcısı devlete belediye hiç ve az para başka Ingenieur Architektur ofisler devlete belediye çok para verecekler dedi. Çok üzüldüm çok kınadım yaptırmadım sonra dönüşte Tunç başkan bilmesini söylemek istedim gittim Tunç belediyede toplantı var söylediler söyleyemedim. Türk gazetelerde Seferihisar belediyede emekçilere para yetmiyor yazılarına üzüldük. Tunç Başkanı burada hepimiz seviyor. Seferihisarı seviyor insanları seviyor sizi seviyor.

Ercan TÜRK19 Kasım 2015 / 20:46Cevapla

SAYIN KARABULUT BELEDİĞE ÖNCE YAKILAN LUZUMSUZ YAKITLARIN HESABINI PERSONELDEN SORACAK TASARUFA GİDECEK GÖREV KAĞIRDINI ALBADAN ARAÇ YÜRÜMİYECEK TIKA BASA DOLU OLAN ÖZELLİKLE ZABITA BÖLÜMÜNÜ DÜZENLİYECEK ÜRKMEZDE GÖREV SAHATİNDE BALIKTA OLAN ZABITASINI DENETLİYECEK 16 ADET MÜDÜRLÜĞÜNÜ AZALTACAK BELEDİĞEYİ NASIL KALKINDIRIIRM HESABINI MUHASEBESİNİ YAPACAK BİRAZ DAHA BELEDİĞE İÇİNDE BAŞKAN AKTİF OLACAK AHMET GÜNEYİN HARÇ PARALARINI TAM ALAÇ OZAM BAKALIM BU AKP LİLER BİRDAHA MÜDAHALE EDECEKMİ BAKALIM

hidoganlar19 Kasım 2015 / 18:54Cevapla

seferihisarda arazi satışına karşı çıkanlar tüm ülkemizdeki mülk ve şirket satışlarına karşı da aynı tavrı gösterirlerse saygı ile karşılarım, ve neden ve nasıllarını tartışırım

GÜLTEN KAYA19 Kasım 2015 / 18:32Cevapla

sayın yazar yazdıklarınızda baktığınız pencereden gördüklerinizde sonuna kadar haklısınız.birde karşı pencereden olaylar nasıl görünüyor.yani işinize geldiğinizde adalet ve kalkınma partisi işinize gelmediğinde akp diye bahsettiğiniz o partinin bugünkü destekleyenlerinin ve onları temsilen bugünkü idarecilerinin ve şu anki seferihisar belediye başkanına oy vermiş olan olan kendi partilileride dahil olmak üzere o pençereden şu yazacaklarımıda görebilirsiniz.MESALA..ARTIK ..SEFERİHİSAR da yaşayan şu anda çocuk yaşta olan,genç yaşta olan,hatırı sayılı bir kesim artık belediyenin hiçbir gayrımenkulünün ilerideki yılları düşünmeden , gayrımenkul satarak belediye yönetmenin sonunun nereye kadar gidebileceğini,ayağını yorganına göre uzattığına kanaat getirmediği hiçbir satış işlemini gerçekleştirmesine izin verilmeyecek politikaları ve aklıselim insanların desteklediğini..artık belediye mecliş üyesi olduktan sonra ilk önce kendi oğlunu işe aldıran ,yaptıkları meslekler gereği önce kişisel rantını düşünen devşirme meclis üyelerini,ve çantacı eski ve yeni sözde ilçe belediyesine muhalif diğer parti yöneticilerinin takındıkları politikaları ve günü kurtarmak isteyen bir belediye başkanı istemediklerinide sizde görün artık..sayın yazar..

Cem Saygılı19 Kasım 2015 / 15:08Cevapla

Bunlar kafayı yemiş, hayatları boyunca o satılan yerlerde denize girmemiş ve girmeyecek olan insanlar denize nerede gireceğiz gitti sattınız malımız diyor Len oğlum zaten orda denize giremiyorsun girmeyeceksin ne zaman geçmişsin kıyısından Bırakında turizm çalışsın, burada yaşayanlar ekmek kazansın Ama nerede belediye ile uğraşan AKP liler grubuna devam