Paylaş

Genel

Tempolu Bir Yürüyüş

Bir: Değerli okur merhaba, iki haftaya yakın bir süredir seferihisar.com ve Yeni Haber gazetesinde çalışıyorum. Bu süre zarfında yaklaşık 23 özel haber yaptım, yayınladık. Doğrusu yapacak o kadar çok haber var ki zaman yetmiyor.

Günlük dengeli bir ritim tutturarak özel haber, söyleşi yapmaya devam edeceğim. Ben buna tempolu bir yürüyüş diyorum.
Bu memlekette eli kalem tutan bir çok insanla tanıştım, inanıyorum ki internet sitemize düzenli ve arada bir olmak üzere yazar takviyesi yapacağız.

Bunun yanında partiler, kurumlar, odalar, meslek kuruluşları devlet daireleri, sendikalar, özel işletmeler bize etkinlikleri, hakkında bilgi verebilirler. Biz onları haber yaparız.

Kurumların aşamalı bir şekilde bülten yapma alışkanlığı edinmelerine katkı sağlayacağız.

Mesela Suruç felaketi akabinde, askerlerimizin şehit edilmesi olayını ele alalım. Mecliste temsil edilen dört parti ilçe başkanları bu olayı kınamadılar mı? Elbette kınadılar, bunları kamuoyuna duyurmak bizim görevimiz, onların da duygu düşüncelerini bülten haline getirmeleri ya da bizimle temasa geçip açıklama yapmaları da onların görevi.

O kadar çok haber değeri taşıyan ziyaret, etkinlik oluyor ki, hepsini değerlendirmeye çalışacağız. Karşılıklı iletişimi canlı tutmamız gerekir.

İki: Akademik, Profesyonellik ve Tecrübe

İtiraf etmek gerekirse bilinen kalıplar içinde bir söyleşi yapmaya hazırlanıyordum, emniyet müdürü ile sakin ilçenin sakin emniyeti hakkında konuşacağımı düşünüyordum.

İlk beş dakika öyle bir iletişim kuruldu ki karşımda ki adam bir profesyonel dedim.

Evet bir profesyonel, hatta tahmin yürüttüm mutlaka akademik eğitim de almış.

Sohbet ilerlerken tahminimde yanılmadığımı anladım.

Doğrusu Seferihisar yönetici takımı bence seçme bir ekip, işlerin yolunda oluşu hizmetlerin tam ve sağlıklı verilmesi bu yönetici ekibin rolü çok.

Seferihisar Emniyet Müdürü Hüseyin Genç emniyet hizmetlerinin başında ki adam. Yirmi yıllık mesleki deneyime sahip.
Amerika olmak üzere dünyada bir çok yer gezmiş. Birleşmiş Milletlerin sınavlarında başarı göstererek Haiti’de iki dönem görev yapmış, İngilizce ve Fransızca, İspanyolca biliyor.

Ülkelerin sosyo ekonomik ve gündelik hayat refleksi hakkında gözlem ve analizler yapmış bunları hem hayatında hem de mesleki kariyerinde kullanıyor.

Edindiği deneyimler doğal olarak bir dünya standarttı oluşturmasına vesile oluyor. Çıta hep yükseklerde.

Yüksek lisans ikinci üniversite ve 20 yıllık mesleki tecrübe, bunun yanında araştırmacı kişilik, analiz yeteneği doğal olarak başarı geliyor. Bu başarı emniyet hizmeti veren teşkilatı da motive ediyor. Takım arkadaşları için bir ufuk oluşuyor ve sürekli büyüyen bir çıta. İyi ki tanımışım.

Üç:
Kent Belleği Anı Evi;

Kent Belleği Anı Evi çok değerli ve iyi düşünülmüş bir yer. Lakin şehir daha çok sahip çıkmalı oraya. İnanıyorum ki oraya koyabileceğimiz bir çok eşya var evlerimizde. O eşyalar bu Kent Belleği Anı Evi’nde daha bir değer kazanır. Daha bir kıymetli olur. Üstelik kim oraya bir eşya bırakırsa adı ve soyadı yazılıyor. Bu bağış yapana saygı anlamı taşır.
Kentin belleğini canlı tutmak gerekir.

Advertisement
Yorumlar