Seferihisar Emlak

Seferihisar Belediye Meclis ve İmar Komisyonu üyesi Mustafa Ulu’nun ardı arkasına patlayan skandalları yurdun dört bir yanından “Bir belediye meclisi üyesi, aynı zamanda belediyenin imar komisyon üyesi bunu nasıl yapar?” eleştirilerine neden oldu ve ilçede gerginlik yarattı.

Skandal 1, Skandal 2 haberlerinden sonra 3. skandalı sitemize yapılan yorumlar ve gelen telefonlarla okurlarımız ortaya çıkardı.

Eğer iddialar doğruysa, vahim ötesi! Özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösteren işadamlarından gelen tepkiler ve yorumlar pes dedirtti! İddiaya göre belediye meclisi üyesi ve imar komisyonu  Üyesi Mustafa Ulu, harç ve vergileri ya hiç ödemiyor ya da rakip firmalara göre az ödüyor.

İşte o şok yorumlar:

 

AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Öte yandan AK Parti İlçe Başkanlığı Yeni Haber Gazetesi’ne gönderdiği açıklamayla Ulu’nun AK Parti bayrağı önünde çekilen fotoğrafının AK Parti’den aday adaylığı döneminde çekildiği belirtilerek “İlgili kişinin partimizle ilgisi yoktur” denildi.

HAKARETE MAHKEME!

Skandallarla Seferihisar’ın gündemine oturan Ulu ise sinirini sosyal medyadan hakaret ederek çıkarmaya çalıştı. Mustafa Ulu’ya Genel Yayın Yönetmenimiz adına ceza ve tazminat davası açıldı.

SEFERİHİSAR YENİ HABER’İN YORUMU VE ÇAĞRISI!

Başkan Tunç Soyer’in göreve geldiği günden itibaren hep dile getirdiği ve 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda tekrarladığı kırmızı çizgilerini ve bu ilkeler doğrultusunda çok kararlar aldığına şahit olduk. Şimdi kamuoyu vicdanı için Başkan’a ve meclis üyelerine sesleniyoruz!

CHP’den Seferihisar Belediye Meclisi üyesi olan Mustafa Ulu’nun hem imar komisyon üyesi hem kaçak yapılarla iç içe olması ne kadar etik olabilir?

Meclis ve imar komisyonu üyesi Mustafa Ulu, görevini karalayan bu skandallarda rol oynamış olması kabul edilir değildir.

Söz konusu siyasetçi onurlu bir siyasetçi gibi istifa etmeli, kamu arazilerinin üzerindeki tesislerini yetkililerin yıkmasına meydan vermeden kendi olanaklarıyla ortadan kaldırmalıdır. Biz kendisini hem imar komisyonundan, yetmedi belediye meclis üyeliğinden bir an önce istifa etmesini gerektiğine inanıyoruz.

Biz Yeni Haber ekibi olarak söz konusu alanları bir an önce sahibi olan kamuya, yani tüm vatandaşların kullanabileceği şekilde yıkılmasını ve denize giriş ücreti alınmaması için devletimizin tüm ilgili birimlerine duyuracak, bir an önce işgallerin kaldırılması için konunun takipçisi olacağımızı tüm okurlarımızın bilmesini istiyoruz.

Üstteki Fotoğrafta: Ürkmez sahilinde tapusu 1214 parselde mülkiyeti maliyeye haznesine ait taşınmazı Mustafa Ulu ve ailesine  ait işgal edilen alan.

Üstteki fotoğrafta yıllar önce Mehmet Niyazoğlu tarafından otel yapmak amacıyla kiralanan (kırmızı çizgi içerisinde gözüken alan). Alttaki fotoğrafta tapu dışında kamuya ait alanlara yapılan kaçak yapılar.

 

ECRİMİSİL HAKSIZ İŞGAL TAZMİNATIDIR!

Ecrimisil ödediğini belirten Ulu, işgali doğrularken, kamuya yani tüm vatandaşların kullanımına ait kamu malını ilgili belediyeye veya maliye hazinesine  Ecrimisil ödeyerek zaptetmek devamlı kullanabilmek anlamına gelmez!

Ecrimisil haksız işgal tazminatıdır, diğer anlaşılır cümle ile Ecrimisil, işgale karşılık ceza anlamına gelir. İşgalci her yıl geriye dönük işgaliye, yani ceza ödemek zorundadır ve işgal ettiği alanı bir an önce kamuya terk etmek zorundadır.

 

Haber ve Fotoğraflar Mustafa Karabulut