Ücretsiz geçiş başladı

Ücretsiz geçiş başladı

5

Seferihisar ve Güzelbahçe’de oturan vatandaşların, yıllardır sürdürdükleri mücadele sonuç verdi, otoyol gişeleri yeni yerine taşındı. Gişeler artık Güzelbahçe çıkışından itibaren ücretlendirme yapacak.

İzmir ile özellikle yaz aylarında nüfusu artan Çeşme arasındaki ulaşımı kolaylaştırması için yapılan otoyolda, Seferihisar’a gelmek isteyen vatandaşların kısa mesafeye gitmelerine rağmen ücret ödeme mağduriyeti giderildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, uygulama için “11 kilometre otoyol bedava. Hayırlı uğurlu olsun” diyerek açıkladı. Uygulama dün başladı. Güzelbahçe-Seferihisar Kavşağı’nının ilerisine alınan gişelerden geçerken HGS ya da OGS şeridi ayrımı olmayacak. Sürücüler istediği şeritten geçiş yapabilecek.

5 Comments

  1. mahmutbey gişeler kaldırılsın

    tahsilat yaktığı elektriği karşılamıyordur. istanbulda biz 5 km için 2.5 tl ödüyoruz. saatlerce trafik çabası. mahmutbey fişelerinde yaşınmasını istiyoruz sayın bakanım

  2. Aziz Ercan Çelikli

    Çok güzel bir uygulama. Şöyle bir çekincem var. Yazın pazar akşamları çeşme’den dönüşte seferihisar’a konan gişeler yeterli olacakmı? Çünkü yol normal yol ona göre gişe (3 veya 4 tane) olacak. Narlıdere’deki gişe sayısı belki 10-12 tane onda bile bazen sılışma oluyordu. Seferihisardaki gişeler benzinciyi geçtikten sonra alan var o yol genişletilerek dahafazla gişe yapma imkanı olmazmıydı. (Çeşme’den gelişler için)

  3. Otoyol bedava ama 209 Zeytinalanı otobüsü ilçe tarifesinde hem toplu taşımaya öncelik derler hem de akaryakıt ucuzlar ama otobüs ücretlerine zam yaparlar

  4. Ali Metin Babaoğlu metinbabaolu@gmail.com

    Binali Yıldırıma bravo.Böyle toplum lehine kararlar alındığı zaman çok seviniyorum.İnsanın mücadele şevkini arttırıyor.antıklı düşünüldüğü zaman doğru karar veren yetkilileri kutlamak lazım.Ayrıca OGS ve HGS ayrımı olmaması çok yerinde olmuş.İşşallah Torbalı tarafında’da bu hayata geçer.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu haber dikkatinizi çekebilir

Seferihisar sahilleri sezona hazır

Ürkmez ve Doğanbey’den sonra Akarca sahilleri de yaz