Ürkmez yat limanında sona doğru

Ürkmez yat limanında sona doğru

3

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Ürkmez’de yapılması planlanan Yat Limanı için sona gelindi.

Ürkmezlilerin, tarihi yapıyı ve doğayı bozacağı gerekçesiyle tepki gösterdiği bakanlığın projesinde değişikliğe gidildi. Kara tarafındaki dolgu alanı azaltıldı, denizin doldurulmasına karar verildi.

Limanın kapasitesi ise 768’e çıktı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı  yat kapasitesini de arttırdı.Kapasite 768’e çıkartıldı. Yap-İşlet-Devret modeli ile kurulması ve işletilmesi planlanan Seferihisar Ürkmez Yat Limanı’nın kara alanındaki 24 bin metrekarelik kapalı alan da projeden çıkartıldı.

Proje kapsamında 60 bin 377 metrekare geri dolgu sahası, 48 bin 786 metrekare ana dalga kıran sahası, 4 bin 395 metrekare tali dalga kıran, mendirekler ile korunmuş 5 ila – 12 metre derinliğinde97 bin 29 metrekare su baseni ve 889 metrekare bağlantı yolu inşa edilecek. Toplam proje sahası 211 bin 476 metrekare büyüklüğünde olacak.

Projenin inşaat aşamasında 37 kişinin, işletme aşamasında ise limanın işletmeciliğinde çalışacak 37 kişi ve kiraya verilecek tesislerle birlikte 137 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

3 Comments

  1. cengız cansız

    bıldığım kadarıyla yapımına karsı cıkılmıstı yazık güzelim doğa ranta kurban edılıyor

  2. Yazıda,Ürkmezlilerin karşı çıktığı projede değişikliğe gidildi ibaresi var.Halk karşıysa ve orada yaşayanlar istemiyorsa niçn bu projede diretiliyor.Ürkmez ürkmezlilerin ve orada yaşayanlarındır.

  3. AHMET ŞAKRAK

    GÜZELYER HAYIRLI OLSUN
    GÜMÜLDÜRE BİR PROJE YOKMU.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu haber dikkatinizi çekebilir

İzmir Büyükşehir Belediyesi ıslah edeceğine işgal ediyor!

Seferihisar merkezinin güney kısmında, merkeze 300 metre mesafede