Yağmur üreticiyi sevindirdi, trolleri üzdü.

Yağmur üreticiyi sevindirdi, trolleri üzdü.

2

Seferihisar‘a iki gün boyunca yağan yağmur üreticinin yüzünü güldürürken, geçtiğimiz yıllarda yaşanan taşkınların bu yıl yaşanmaması Seferihisarlıları sevindirdi. Troll hesapların ise yağmur oyunu tutmadı.
Bazı hesaplardan geçtiğimiz yıl yaşanan sel fotoğraflarının paylaşılması hiç inandırıcı olmadı.

Vatandaşlar şiddetli yağmurun sel ve taşkına yol açmamasını, geçtiğimiz aylarda Karayolları Genel Müdürlüğü, İZSU ve Seferihisar Belediyesi’nin yaptığı menfez çalışmasından kaynaklandığını düşünürken; 48 saattir aralıksız süren yoğun yağışta ilçe genelinde m2’ye 6,8 kg yağmur düştü.

Geçtiğimiz aylarda İzmir yolu üzerinde yapılan menfez çalışması tamamlanmış, 4 ayrı noktada yolun altı kazılarak Karakayalar Mevkii Atalaykent, Tabur Kavşağı, Yıldız Sitesi önünde ilgili dere geçişlerinde dere ıslah ve menfez çalışmaları yapılmıştı. Bu çalışmanın ardından İZSU, derenin bahçeler arasından denize bağlanmasını sağladı.

Yağmurun aralıklı olarak Salı sabahına kadar sürmesi bekleniyor.

dsc_0321

Menfez ve kanal bağlantı çalışmaları geçtiğimiz yıl tamamlandı.sahteyagisfoto

Geçtiğimiz yıllardan bir fotoğraf karesi (üstte)gercekyagisfoto

Bazı troll hesaplar ve siteler sosyal medyada geçen yılın fotoğraflarını paylaşarak algı oyunu yaparken, Çocuk Belediyesi’nin tabelasının geçen yıl değiştiğini hesaba katmadılar. (Tabelalı fotoğraf 2015’ten, Tabelasız fotoğraf dün yağmurdan sonra çekildi)

2 Comments

  1. güzelbahçeye 99 km m2 ye yağış düşüyorda seferihisar’a nasıl 6,8 kg yağmur düşüyor ilginç
    desene seferihisar çok kurak memleket

  2. neslihan alkoçlar

    seferihisarda küçücük su birikintilerinin fotoğrafını çekip muhalefet yaptığını zanneden zavallılar ankaraya gelip baraj gibi dolan alt geçitlerin fotoğrafını çeksinler aqp belediyeleri çok mu başarılı sanki millet felaketten korkuyo muhalefet milletin evini su bassın diye fırsat kolluyo ayıp vandalsınız

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu haber dikkatinizi çekebilir

Seferihisar sahilleri sezona hazır

Ürkmez ve Doğanbey’den sonra Akarca sahilleri de yaz