fbpx

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ortak açıklaması

10 0cak 1961’de Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, basın çalışanlarının haklarının yasal güvence ile garanti altına alınmasının yıldönümü “Çalışan Gazetecilerin Bayramı” kutlu olsun.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ortak açıklaması
Yayınlanma tarihi : 10 Ocak 2022 8:10

SEFERİHİSAR GAZETECİLER DERNEĞİ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ortak açıklaması

10 0cak 1961’de Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, basın çalışanlarının haklarının yasal güvence ile garanti altına alınmasının yıldönümü “Çalışan Gazetecilerin Bayramı” kutlu olsun.

Ülkemizde 10 0cak tarihi tüm gazetecilerin ortak gurur ve övünç günüdür.
Bu gurur ve övünç gününde basının en önemli yükünü omuzlarında taşıyan yerel medya mensupları olarak; tarafsız ve objektif olmak için mücadelemizi sürdürmekteyiz.

Biz yerel basın mensupları, maddi imkanları zorlayarak gazetecilik mesleğini fedakarca yapmaya çalışırken, sadece toplum için fayda sağlamak amacında olduğumuzun unutulmaması en büyük dileğimizdir.

Ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde, esnafımıza çiftçimize, turizmcimize destek olmak ve cennet Seferihisar’ımızın en iyi hizmeti alması için çalışmak, halkın nabzını tutmak ve ihtiyaçları yetkilerin duymasını sağlamak en önemli görevimiz. Bu görev bilinci ile çalışıyor, ilçemize katkı sağlıyoruz.

Seferihisar bir çok basın kuruluşunun bir arada olduğu, çok sesliliğin göstergesi, demokrasi kenti örnek bir ilçedir. Ve biz ilçedeki gazeteciler bir dernek çatısı altında buluşarak örnek bir dayanışma sergilemekteyiz.

Bugün biz gazetecilerin bayramıdır. Bu bayram günümüzde de Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda bir araya geldik. Bugün bizler bu mesleği özgürce yapabiliyorsak bunu bize bu ülkeyi ve Cumhuriyeti armağan eden, ilk kurşunu İzmir’de düşmana atan gazeteci Hasan Tahsin’den, cephede kanının son damlasına kadar mücadele eden şehit, gazi Atalarımıza borçluyuz. Onlar bize ışık oldu ve bir meşale yakarak bıraktı. Bizler bu meşaleyi elden ele en üst seviyeye taşımak için çalışmaktayız. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yüce hatırası önünde saygı ile eğiliyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Gazetecilik sektörü gelişen teknoloji ve çağa uyum ile değişmiş, günümüzde yazılı medyanın yerini dijital medya almaya başlamıştır. Ayrıca ülkemizde maalesef yandaş medyacılık kavramı ön plana çıkmış ve gazetecilik mesleği daha da zor icra edilen bir meslek haline gelmiştir. Şartlar ne kadar zor olursa olsun, bizler gerçek gazetecilik yapmaya devam etmekte kararlıyız
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde bu azmimizi ve kararlılığımızı tekrar dile getiriyor , bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz.

Fedakarca görev yapan tüm meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlu olsun

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)