Seferihisar Emlak

Seferihisar‘a kimselerin haberi olmadan kurulan beton santralini duyuran haberimizin ardından Seferihisar ayağa kalktı. İlçe yaşayanları için “kötü bir sürpriz” olan haberimiz, aynı zamanda Türkiye‘de yaşanan acayipliği de ortaya koydu. Vatandaş soruyor:

Kimsenin haberi olmadan Seferihisar’ı beton tozuna bulamaya aday bu santral nasıl kuruldu?

Camikebir Mahallesi Kayalar Mevkii‘ne kurulan beton santraline sert tepki, eski belediye Başkanı ve AKP Seferihisar ilçe Başkanı Hamit Nişancı‘dan geldi. Nişancı‘nın sözleri sertti.  Nişancı simit satıcısının bile belediyeden izin alması gerekirken bu santralin nasıl kurulduğunun sorgulanması gerektiğine dikkat çekti ve şöyle konuştu:

İlçenin tam içine birileri gelip beton santrali kuruyor! Kimsenin haberi yok. Kimsenin haberi olmaması, beton santralinden daha vahim bir olay. Bu, Seferihisar sahipsiz  demektir. Bornova’daki santralin yarım yüzyıl insanlara çektirdiği eziyeti hatırlamayan İzmirli var mı? İlçede kurulan santral yerleşim alanlarına 300-400 metre mesafede. Bu durum Seferihisar için bir kabusturDSC_8886Santralin olumsuz etkileneceği alanların başında ise Sığacık ve Camikebir Mahallesinin geldiğini anlatan Hamit Nişancı,

“Haberi Seferihisar.com’dan duydum ve ilçemiz adına çok üzüldüm. Konu ile ilgili bakanlık yetkililerle görüştüm ve ilk edindiğim bilgilere göre Çevre Bakanlığımızın bu konuyla ilgili herhangi bir bilgisi ve izni yok. Ama bir izin olduğundan söz ediliyor. Kim vermiştir bu izni? Belediye bu tesis yapılırken uyuyor muydu? Belediye Başkanı derhal balık çiftliklerinin yapımı konusunda gösterdiği duyarlı tavrına dönmeli, sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirmelidir.” dedi.

Öte yandan ilçe yaşayanları da haberimizden sonra şok yaşadılar. Telefonlarla gazetemizi arayan vatandaşlar “şaka gibi” gelişmeleri eleştirerek “Belediye Başkanımız, belediye çalışanlarımız bu işten habersiz. Özrü kabahatinden büyük! Böyle bir tesis yapılırken nasıl olur da kimse fark etmez?” diye sordular!