Seferihisar Emlak

Ahlak Dersi Verdi

İlçede Osmanlı dönemine kadar birçok uygarlığın hüküm sürdüğü yapılan araştırmalardan öğrenilirken buranın tarihinin M.Ö. 3400 yıllarına dayandığı anlaşılıyor. Yakın tarihine bakıldığında istiklal savaşı döneminde Kuva-yi milliye teşkilatına katkılarının olduğu anlaşılmaktadır. Burada yaşayan halkın çoğu tarihi eser hakkında derin bilgisinin oluşu turizmi desteklerken turistik faaliyetlere katkısı olduğunu gösteriyor. Tarihi eserler içinde uygunsuz davranan yabancı turiste ahlak dersi niteliğinde davranış sergileyen  halkın takdirini topladı.

İlçenin doğal güzellilerine narenciye bahçeleri eklenince ayrı bir manzara ortaya çıktığı görülüyor. Burada yapılan incelemelerde özellikle bu doğal güzelliklerin etkisi ile burada yaşayanların daha dinç ve sempatik göründükleri anlaşılıyor. Halkın içine karışmış olan güzel elemanlar özellikle gençlerin gözdesi durumunda.

İlçenin sınırları içinde yer alan gölün altında halen batık bir yerleşim yerinin olduğu kabul edildiği belirtiliyor. Sular altında kalan yerleşim yerinin dışında gölün karşısında kalan birkaç evin görülmesi nedeni ile bütün şehir batmış sadece orada bir Köyceğiz kalmış ibaresi bugünkü ilçenin adını almasına neden olduğu söyleniyor. Bu rivayeti burada yaşayan birbirinden güzel ve alımlı  çalışanları da arkadaşlarına anlatarak dilden dile geçmesine neden olduğu görülüyor.

Son Güncelleme : 03 Ocak 2020 18:33