fbpx

Aileler çocukları ile kaliteli zaman geçirmeli

Aileler çocukları ile kaliteli zaman geçirmeli
Yayınlanma tarihi : 23 Temmuz 2015 3:01 - Güncellenme tarihi : 02 Eylül 2015 11:20

Seferihisar Özel Gelişim Anaokulu Müdiresi Gülver Cebeci 3-6 yaş grubu çocuklar boş kaset gibidir. Nasıl doldurduğunuz çok önemlidir. Dedi.

Cebeci; Biz okul olarak bu yaş grubunda ki çocuklara hem kişisel beceri hem de özgüvene sahip insanlar yetişmesi için aktiviteler yapıyoruz. Çocukların bu yaşta ki gelişimi çok önemli, onlara verdiğimiz nitelikli eğitim sayesinde evlerinde ki diğer çocuklara örnek olmalarını sağlıyoruz. Bunu anahtarı sevgi ve güvendir, her çocuğun bir anahtarı vardır. Bunu bilmemiz ve açmamız gerekir sonra çocuklar gerçekten inanılmaz bir hızla öğreniyorlar.
Sevgiyi çocuklara verirseniz, sevgi alırsanız, ne ekerseniz onu biçersiniz atasözü çok doğru bir atasözüdür.
Çocukları biz şiddet içeren tüm unsurlardan arındırıyoruz. Bu sürecin ev hayatında da devam etmesi gerekir. Aileler çizgi filmlere dikkat etmelidir. Asla şiddet içeren çizgi filmler çocuklara izletilmemeli.
AİLELER ÇOCUKLARI İLE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMELİDİR
Seferihisar Özel Gelişim Anaokulu Müdiresi Gülver Cebeci, Aileler mutlaka hep birlikte günde en az bir saat hep birlikte kaliteli zaman geçirmelidir dedi
Cebeci; “ailenin ekonomik durumu ne olursa olsun, kendi yapacakları basit oyuncaklarla en az bir saat zaman geçirmelidir. Örneğin çamaşır sepetini ve çorapları top olarak çocuklarla oyun oynamak gerekir. Burada önemli olan çocuk anne ve baba ve kardeşlerin birlikte zaman geçirmesidir”.

Haber: Besim Altunöz

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)