fbpx

AK Partili Ahmet Aydın Ankara ziyaretini anlattı!

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ilçede gerçekleşecek projelere ilişkin açıklamalarda bulundu...
Yayınlanma tarihi : 20 Mayıs 2022 5:07

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın geçtiğimiz günlerde yaptığı Ankara ziyaretinde görüştüğü projelerin ayrıntılarını Seferihisar Yenihaber Gazetesi’nden Dilek Gürbüz’e anlattı. AK Partili Ahmet Aydın Doğanbey ve Ürkmez bölgesindeki küçük sanayi esnafının sorunlarından ve TOKİ konutlarından bahsetti.

İŞTE AHMET AYDIN’IN AÇIKLAMALARI

“ESNAF KİRA ÖDER GİBİ İŞYERİ SAHİBİ OLACAK”

Seferihisar AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın küçük sanayi esnafının kira öder gibi işyeri sahibi olacağını belirterek: “En önemli konu Doğanbey ve Ürkmez Bölgesi’ndeki küçük sanayi esnafımızın mevcut bulunduğu durum. Ciddi anlamda hem esnaf hem de vatandaşlar rahatsız.  Bunun projelendirilmesi yaklaşık 1 yıl önce başlamıştı. Küçük Sanayi Odası Kooperatifi kuruldu Sanayi Odası öncülüğünde. Onlardan gelen taleplere göre tespitleri yaptık. Bu durumla alakalı olarak Kentsel Dönüşüm Müdürümüz Vedat Bey’den randevu almıştık. Bölgedeki projeyle ilgili olarak çalışmaya başladılar.  Umarım 3-4 ay içerisinde ihale yapılıp projeye başlanacak.  Kira öder gibi esnaf işyeri sahip olacak” dedi.

“DAR GELİRLİ VATANDAŞA EV”

Seferihisar AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın TOKİ konutlarından bahsederek: “Dar gelirli ailelere yönelik bir projemiz var.  Sadece Seferihisar’da yaşayan vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olacaklar.  Haziran Ayı itibariyle hayatlarına yeni evlerinde devam edecekler. Öncelik 500 konut olarak başladık. İhtiyaç olması halinde yeni etaplar gelecek” dedi.

 

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)