fbpx

Akarca verilen mücadelenin ardından tekrar mavi bayrağına kavuştu

Seferihisar Akarca plajı dört yıldır beklediği mavi bayrağına kavuştu. Plaj aynı zamanda engelsiz plaj unvanını da sahip oldu.
Akarca verilen mücadelenin ardından tekrar mavi bayrağına kavuştu
Yayınlanma tarihi : 30 Temmuz 2022 11:51

Mavi Bayrağını 4 sene önce kaybeden Akarca Seferihisar Belediyesi’nin verdiği mücadeleyle tekrar mavi bayrağa sahip oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katılımıyla gerçekleşen törene Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in yanı sıra Bayındır, Çeşme, Güzelbahçe, Karaburun, Kemalpaşa, Menderes, Ödemiş, Kiraz, Selçuk ve Torbalı Belediye Başkanları ile başkanvekilleri katıldı.

“MAVİ BAYRAKLI PLAJLARI KORUMAK KOLAY DEĞİL”

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin 4 yıl boyunca yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek: “Mavi bayraklı plajlarımızı korumak kolay değil. Bu hepimizin sorumluluğunda. Hem Seferihisarlı hemşerilerim hem de misafirlerimizden denizimize, doğamıza sahip çıkmalarını bekliyorum” dedi. Son günlerde meydana gelen orman yangınlarına da dikkat çeken Yetişkin “Yangınları izledikçe içimiz yanıyor. Ama emin olun çöp ile dolan denizlerimizin de yanan ormanlardan farkı yok. Tüm ekosistem için mücadele etmeliyiz. Sayın Soyer Akarca’da arıtma merkezinin yapımı için büyük mücadele vererek Akarca’yı atık merkezi olmaktan kurtarmıştır. Bu sayede Akarca, hem mavi bayraklı bir plaj haline gelmiş hem de dalış okullarına ev sahipliği yapmaya başlamıştır” dedi.

“BAŞKANLARIN GÖREVİ DOĞAYI KORUMAKTIR”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Akarca’nın doğal yapısını korumak istediklerini belirterek: “Bir kentin belediye başkanının en önemli görevi kentinin doğasını korumaktır. Bu sahil binlerce yıldır buradaydı ve pırıl pırıldı. Bizim asli görevimiz bizden sonraki kuşaklara bu temiz denizi bırakmaktır. Bu coğrafya dünyanın en güzel toprakları ve denizine sahip. Ancak hakkettiği yerde değil bu olağanüstü zenginliği vatandaşlarımızın yaşayabilmesi için bu hedef doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Mavi bayrak töreninin sonunda “Engelsiz Araç Devir Teslim Töreni” gerçekleştirilirken engelsiz ulaşım araçlarının da tanıtımı yapıldı.

 

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)