Seferihisar Emlak

Akarca’da bulunan İZSU’nun atık su ön arıtma tesisinden denize bırakılan su, sahil kesiminde önceki yıllarda olduğu gibi yine denizin renginin değişmesine ve çevreye ağır koku yayılmasına neden oldu.

Akarca’daki atık su tehlike saçıyor

Mavi bayraklı Akarca sahilinde 2018 senesinde de aynı kabusu yaşadıklarını söyleyen çevre sakinleri, yaşanan kirliliğin mavi bayrağın iptaline neden olduğunu ifade ettiler. Vatandaşlar, “2018 senesinde yaşanılan süreçte Seferihisar Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tunç Soyer Akarca‘daki denize boşalmakta olan atık su karşısında çaresiz kaldıklarını, yetkinin İZSU Genel Müdürlüğünde olduğunu söylemişti. Şu anda Sayın Soyer İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Kendisinden acilen çözüm bekliyoruz” dediler.

Çevre sakinleri ve Seferihisarlılar çözüm bekliyor

Her yıl arıtmadan denize karışan su yüzünden vatandaşlar korku ve tedirginlik yaşıyorlar. Yaşanan Covit-19 salgını dolayısıyla zaten çok tedirgin olduklarını belirten bir vatandaş “Yaşadığımız salgın bizleri çok tedirgin ediyor. Salgını yaşadığımız şu dönemde denizimize dökülen ve kötü koku içeren atık su korkularımızı arttırdı. Acilen çözüm bekliyoruz” dedi.

Son Güncelleme : 22 Temmuz 2020 8:55