Seferihisar Emlak

Ali Baba’yı bilirsiniz. Hani Ürkmez sahilinde becerikli eşi Serpil Hanım ile birlikte işlettikleri mütevazı ‘Evimiz’ restoranda ev yapımı zeytini, turşuyu, yaprak sarmayı müşterilerine sunan, özellikle de pul gibi incecik kestiği dana ciğeri ile ününü yurt geneline kadar yayan Ali Gürsoy…

Sığacık’tan Ürkmez’e, Güzelbahçe’den Özdere’ye kadar herkes dört gözle turizm mevsiminin gelmesini beklerken o, ‘Keşke yaz biraz daha gecikseydi’ diyor.

Kışı bir iki masa ile, bazen de boş geçiren Ali Baba’nın tam da para kazanacağı yaz mevsiminden fazla memnuniyet duymamasının nedenini sorunca altından torun sevgisi çıktı.

Ali Baba ile Serpil Ana’nın oğulları Ozan’ın Eren Hanım ile evliliklerinden Okan adında 10 yaşında erkek, Mehmet Tuğtal ile evli kızları Özge’den de 1.5 yaşında Ekin adında torunları vardı.

Geçtiğimiz Kasım ayında Okan’ın kardeşi Kerem, üç hafta önce de Ekin’in kardeşi Ezgi dünyaya geldi.

Serpil Ana torun sevgisi ile soluğu İstanbul’da aldı. Ali Baba da birkaç kez İstanbul’a giderek torunlarını kucakladı ama buradaki işi nedeniyle İstanbul’da sadece birer gün kalabildi Sezon açılınca ise işler iyice yoğunlaşacak, hiç gidemeyecek. O nedenle, ”Şu yaz biraz daha geç gelseydi de torunlarımın yanında biraz daha kalabilseydim” diyor. Dostları ise kendisine, ”Yaz dediğin nedir ki? Göz açıp kapayıncaya kadar geçer, şimdilik internetten hasret giderir, Eylül’de de İstanbul’a koşarsın” diye akıl veriyor.

BALIK İSTİFİ YOLCULUK

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ESHOT’un yöneticileri köylere kadar belediye otobüsü koymakla övünür ama Seferihisar-Üçkuyular hattındaki çileyi görmez.

Çektikleri çileyi haftanın 6 gününde İzmir-Seferihar arasında gidip gelen Ali Ekber Günkaya anlattı. Umarım ESHOT yetkilileri kulak verir.

”Üçkuyular-Seferihisar arasındaki otubüste sadece 24 kişilik oturma yeri var. Çoğu yaşlı olan yolcuların kalanı, bazen bir saat, trafiğin yoğun olduğu günlerde 1.5 saat ayakta yolculuk yapıyor, sıcak havalarda kan ter içinde kalıyorlar. Oysa kurumun elinde oturma yeri 36 ve daha fazla olan otobüsler var. Seferihisar hattına bu otobüslerden veya körüklülerden konulsa zarar mı ederler? Zaten ilçe tarifesi diye çift bilet alınıyor. Çifte biletin hatırına biz de oturarak yolculuk yapmak istiyoruz.”

Evet…

Günkaya’nın dile getirdiği toplumsal bir istek böyle…

Bakalım bu tür taleplere sağır olan ESHOT, Günkaya’ya kulak verecek mi?

ÜRKMEZ SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Kış boyunca sakin günler geçiren Ürkmez, geçtiğimiz günlerde gösteri yapan uluslararası halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile şenlendi. Kıbrıs ve Türk cumhuriyetlerinden gelen ekipler, Ürkmez sakinlerine unutulmaz gösteriler sundu. Ürkmez’in acar muhabiri A.Kadir Küçük de makinesini kaptığı gibi gösterileri ve halkın heyecanını fotoğrafladı. Ürkmezliler, halk oyunları gösterisi vesilesi ile Başkan Tunç Soyer’e, ”İlçe merkezine uzak olduğumuz için bu tür etkinlikleri her zaman izleyemiyoruz. Seferihisar Stadı veya Kaleiçi etkinlikleri Ürkmez’e de daha çok kaydırılırsa bizler de tiyatro, konser gibi sanatsal faaliyetleri her zaman izleme fırsatı bulabiliriz” mesajı gönderdiler.

SİYASETÇİLERİ HIRPALAYIP DURMAYIN

Sık sık beni eleştiren, yazılarımı fazla ‘light’ bulan Ahtapot Avcısı, bu kez kafayı Mustafa Karabulut’un üçüncü sayfa ve seferihisar.com’daki yazılarına takmış. İki gün önce pasajdaki peynirciden ‘armola’ alırken kolumdan çekti, ”Karabulut’u aradım ama araziye gitmiş bulamadım… Yazıları yüzde yüz doğru… Ama köşesinin adı gibi bazılarını fazla iğneliyor. Burası küçük yer. Her gün yüz yüze bakıyoruz. Özellikle siyasetçileri fazla hırpalamasın. Nasıl olsa seçim de bitti. Halk iradesini sandıkta gösterdi. Yenilgiyi hazmedemeyip gerilimi sürdürmek isteyenler elbette var ama onlara hiç uymasın, işine baksın” dedi.

Karabulut her zaman, ”Benim köşemin adı Toplu İğne, yanlışa hiç eyvallahım olmaz, zımbalarım” dese de ben Ahtapot Avcısı’nın mesajını buradan iletiyorum. Gerisi kendisinin bileceği bir iş…

HAYAT DERSLERİ

Namuslular için ‘söz’ namustur… Namussuzlara göre ise sadece üç harflik bir kelimedir…

Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 10:43