Seferihisar Emlak

Türkiye’nin her bölgesinden gelen 500’e yakın gazeteci, gazete sahibi ve basın meslek örgütü yöneticilerinin katıldığı Çalıştay Pazar gününe kadar sürecek. Çalıştay’ın sona ereceği Pazar günü ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu basın mensuplarının kaldığı otele gelecek ve gazetecilerin sorularını yanıtlayacak.

Çalıştay’ın ilk günü Milletvekili Atilla Sertel, gazetecilerle bir tekne turu yaptı. İzmir Milletvekili, bu çalıştayın sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla iki senedir planlandığını anlattı ve “Erken seçim ile bu çalıştayın hiçbir ilgisi olmadığı gibi, Türkiye’deki yerel basının güçlendirilmesi, birliğin sağlanması, sorunların tespit edilip çarelerinin bulunmasını amaçlayan bir çalıştaydır” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Medyanın özgürlüğünün kısıtlandığı, ulusal gazete ve televizyonların yandaş olmaya zorlandığı, karşı gelenlerin cezalandırıldığı bu ortamda, yerel basının önemi artmıştır. Maddi zorluk ve imkansızlıklarla görevlerini yerine getiren arkadaşlarımız, gerçekten büyük özveride bulunmaktadırlar. İşte bu çalıştayda hep birlikte sorunlara çare arayacağız”…

Çalıştaya katılan gazeteciler, tekne gezisi yaptılar.

Çalıştaya katılan diğer milletvekilleri CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Medya Komisyonu Başkanı Tuncay Özkan, Barış Yarkadaş, Mustafa Balbay ve Utku Çakır Özer etkinlik sonuna kadar basın mensuplarıyla sorunlar üzerine çalışmalar ve görüşmeler yapacaklar.

Çalıştay sonunda ise sonuç içeren bir rapor hazırlanarak kamuoyuna sunulacak.