Seferihisar Emlak

O Seferihisarlıdan Genelkurmay Başkanı’na sürpriz ziyaret!

Seferihisarlı işadamı Özer Türer, Arnavutluk Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı’nın misafiri oldu.

Türer, Arnavutluk Genelkurmayı’nın daveti üzerine Genelkurmay Başkanı Dede Prenga’yla resmi görüşmeyle biraraya geldi. Özer Türer, Deniz Türer, Tiran Askeri Ataşesi Adem Türksoy ve Prof. Dr. Mustafa Fethi Ağalar ve Tercüman Sadet Dauti’nin katıldığı görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Arnavutluk – Türkiye ilişkilerine katkılarından dolayı Genelkurmay Başkanı Prenga, Türer’e plaket verirken, Özer Türer Seferihisar’ı tanıtıcı plaket ve Kecheese’in lezzetlerinden oluşan paketi takdim etti.

Genelkurmay Başkanı Prenga, yaptığı konuşmada Arnavutluk Türkiye ilişkilerine katkılarından dolayı Özer Türer’e teşekkür etti. “Seferihisar’da okumakta olan öğrencilerimize destek çıkan, Türkiye ile ilişkilerimize katkı koyan Özer Bey’e minnettarız” dedi. Prenga Türer’i Arnavutluk’a yatırıma davet etti.

Türer ise yaptığı konuşmada iki millet arasındaki derin tarihsel bağlara atıfta bulundu. Türer, “İki millet birbirinin en zor zamanında yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir. Seferihisar’da yaşayan Arnavut göçmenlerin selamını size getirdim” diyerek Genelkurmay Başkanı Dede Prenga’yı Seferihisar’a davet etti.

Genelkurmay Başkanlığı’nın müze gezisinin ardından heyet adına Deniz Türer anı defterini imzaladı. Tiran Valisi Adi Abria ve Elbasan Valisi Ardit Demiri’yi makamlarında ziyaret eden Türer, Arnavutluk’taki baharat firmalarıyla da ticari anlaşmalar imzaladı.