Seferihisar Emlak

CHP İlçe Başkanı İsmail Yetişkin’in adaylık istifasının ardından yönetim kurulu üyelerinin de istifasıyla parti meclisi düşmüş, yerine atanacak isim tepki çekince atama durdurulmuştu.

Seferihisar CHP’de belediye ve parti meclisi üyelerinin bir kısmı olmak üzere partinin önde gelen isimleri, Senem Solak’ın adaylığına 2009’da Hamit Nişancı’nın listesinden meclis üyesi olduğu ve 2014’te Nişancı’nın AK Parti adaylığı sürecinde Nişancı’ya destekte bulunduğu için karşı çıkmıştı.

KORAY ACAROĞLU LİSTESİNDE DE UZLAŞI YOK

Bunun üzerine CHP’nin Seferihisar’daki simge isimlerinden Diş Hekimi Koray Acaroğlu’na teklif götürülmüş, alternatif liste hazırlanmıştı. İddiaya göre İsmail Yetişkin, Başkan Tunç Soyer’in de desteğini aldığını söyleyerek Koray Acaroğlu listesine karşı Ankara’da MYK üyeleriyle görüşmüş, Senem Solak’a destek çıkarak CHP İl Başkanı Deniz Yücel’i Ankara’ya şikayet etmişti.

1 AYDIR ATAMA GERÇEKLEŞMEDİ

Yerel seçimler yaklaşırken 1 aydır atama yapılamaması krizi iyice büyütürken, CHP İl Başkanlığı’nda dün yapılan parti meclisinden de sonuç çıkmaması krizin büyüklüğünü gözler önüne serdi.

OLAYIN ARDINDA TUNCAY ÖZKAN’IN PARMAĞI MI VAR?

İl Başkanı Deniz Yücel, Seferihisar’da parti tabanı ve partinin önde gelen isimleriyle sık sık görüş alışverişinde bulunarak doğru adayı bulmaya çalışırken, genel merkezde Tuncay Özkan’ın ve Seyit Torun‘un il başkanlığına baskıyı arttırdığı iddia ediliyor.

Öte yandan önceki yönetimden parti meclisi üyeleri ve belediye meclis üyelerinin Ankara’ya giderek yanlış adayın “Menderes faciası”na yol açacağı, 12 adaylı Seferihisar’da bölünme tehlikesine dikkat çektiği iddia ediliyor.

MENDERES’TE NE OLMUŞTU?

CHP’nin 2014 yerel seçimlerinde ilçe teşkilatının hassasiyetleri dikkate alınmadan yapılan atamanın ardından eski belediye başkanı Ergün Özgün ve ilçe yönetiminden isimler bağımsız aday oldu. CHP Ahmet Pala ile AK Parti ise Bülent Soylu ile yarışa katıldı. Ergün Özgün, seçimlerde 4 bin 357 oy aldı. CHP, Menderes’te 349 oyla belediyeyi AK Parti’ye kaptırdı.

Son Güncelleme : 16 Kasım 2018 8:34