fbpx

Bakan Özer’den Seferihisar’a yatırım sözü

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile bir araya geldi.
Bakan Özer’den Seferihisar’a yatırım sözü
Yayınlanma tarihi : 30 Aralık 2021 12:08

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile bir araya geldi.

Seferihisar’ın eğitim konusundaki sıkıntıları hakkında Milli Eğitim Bakanı’na bilgi veren ve Seferihisar’ın eğitim alanındaki ihtiyaçlarını karşılayacak projelerini aktaran Başkan Aydın, “Seferihisar’ımızın eğitim ihtiyaçları noktasında pek çok projemiz var.Sayın Bakanımıza projelerimizi tek tek anlattık ve ilçemizin eğitim ihtiyaçları hakkında bilgi verdik. Görüşmemiz sonunda Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr.Mahmut Özer’den projelerimizi yatırım programına aldıracağına dair söz aldık.Kıymetli Bakanımıza şehrimize ve geleceğimiz olan gençlerimize gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

SEFERİHİSAR’IN OKULLARI DOĞALGAZA KAVUŞUYOR
81 ilde okulların doğalgaz dönüşüm çalışmaları, doğalgaz erişimi olan tüm illerde hız kazandı. Okulların doğalgaz dönüşümü çalışmalarına Seferihisar’da da hız verildi. ‘Seferihisar’da doğalgaza kavuşan ilk okul’ Muharrem Gülpınar Ortaokulu oldu. Çalışmaların başlandığı Seferihisar’da ‘doğalgaza kavuşan ilk okul’ Muharrem Gülpınar Ortaokulu oldu. Okuldaki doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasının ardından açıklama yapan Muharrem Gülpınar Ortaokulu Müdürü İsmail Sağlam, “İlçemizde doğalgaza kavuşan ilk okul olmaktan çok memnunuz. Büyük bir özenle yapılan çalışmalar, öğrencilerimizin ders kaybı yaşamaması ve eğitimin öğretimin aksamaması için hızla tamamdı. AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve AK Parti İlçe teşkilatının da ilgi ve alakalarıyla öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hiçbir mağduriyet yaşatmadan okulumuzun doğalgaz erişim çalışmalarını başarılı bir şekilde bitirdik. İlgileri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Muharrem Gülpınar Ortaokulu Müdür Yardımcısı Orhan Öztürk konu hakkında, “Seferihisar’da doğalgaza kavuşan ilk okul olmak bizim için gurur verici. Öğrencilerimiz,öğretmenlerimiz, velilerimiz ve şahsım adına bu süreçte destek olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu. Muharrem Gülpınar Ortaokulu’ndaki doğalgaz dönüşüm çalışmasının tamamlanmasının ardından AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar İlçe Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet İpekçi okula ziyarette bulundu. Muharrem Gülpınar Ortaokulu Müdürü İsmail Sağlam ve Müdür Yardımcısı Orhan Öztürk’ten çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Aydın, “Çocuklarımızın rahat ve konforlu alanlarda eğitim alması bizim için çok önemli. Önümüzdeki süreçte doğalgaz altyapısı olan tüm mahallelerimiz başta olmak üzere, okullarımızda doğalgaz dönüşümüyle evlatlarımız çok daha konforlu bir ortamda eğitim öğretim görecek. Doğalgazın çevreye en az zarar veren fosil yakıt olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sebeple okul bahçelerinde oynayan evlatlarımız ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız bacadan çıkan zehirli gazları ve kül parçacıklarını yutmak zorunda kalmayacak. Bu proje hem çocuklarımız sıcak ve konforlu bir okulda eğitim alması hem de hava kirliliğini engelleme açısından değerli bir proje” ded. Aydın, Seferihisar’da doğalgaza erişimi olan tüm bölgelerdeki okulların 2022 yılında doğalgaza kavuşacağının müjdesini verdi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (1)
  • Sadık İnce dedi ki:

    Pertev Arıkan ve avanesi. Keşke tüm okullarnfen ve sosyal bilimler dersleri geliştirilmiş imam hatip liseleri olsa. Meslek liseleri de din dersleri daha yoğun olarak verilecek tarzda planlansa çok daha güzel olur. Sizin gibilerin aklı fikri dinle ilgili gelişmelerde. Dine, İslama karşı alerjiniz çok bariz olarak fark ediliyor.