fbpx

Bakan Seferihisar’a gelmeden müjdeli haberi geldi

Bakan Seferihisar’a gelmeden müjdeli haberi geldi
Yayınlanma tarihi : 08 Nisan 2015 12:13 - Güncellenme tarihi : 02 Eylül 2015 12:14

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Hamit Nişancı, Seferihisar Barajı’ndan mandalina bahçelerine sulama suyu sağlayan ishale hattı borularının yenileneceğini söyledi.

Çalışmalara hemen başlanacağını ve hat yenilemesinin önümüzdeki mandalina sulama sezonuna kadar bitirileceğini kaydeden Nişancı, ”İzmir 1. Bölge’den 1. sıra adayımız olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu konu ile ilgili talimatını verdi. DSİ Bölge Müdürlüğü de ihale süreci ile ilgili çalışmalara başladı” dedi.

Seferihisar.com ve Yeni Haber’e açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Nişancı “Bakanımız Seferihisar’a gelmeden müjdesi geldi ve yıllardır sürüncemede kalan Seferihisar Sulama Barajı’nın isale, sulama hattı inşaatına seçimlerden önce başlanacak ve yeni sulama sezonuna yetiştirilecek” dedi.

DSİ Bölge Müdürü Hayati Çalenk de, ”Mevcut iletişim hattı borulardaki yıpranma nedeniyle her sezonda yüz binlerce ton su telef oluyordu. Bakanımız Veysel Eroğlu’nun talimatı ile hatta yenileme çalışması başlattık. 6 milyon liralık harcama ile 5 kilometre uzunluğundaki hatları yenileyeceğiz” dedi.

Çelenk “Bakanımız bu yatırımı seçim nedeniyle yapmıyor. İzmir 1. Bölge’den aday olması, Seferihisar ve diğer ilçelerimizin sorunlarını anlatabilme ve çözüm üretme açısından iyi bir avantaj oldu. Yatırımlar devam edecek” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)