fbpx

Bakan Soylu ve Bakan Kurum Seferihisar’da TOKİ konutlarını inceledi!

Bakan Soylu ve Bakan Kurum Seferihisar’da TOKİ konutlarını inceledi!
Yayınlanma tarihi : 20 Nisan 2022 9:56

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum İzmir Seferihisar’da yapımı devam eden TOKİ Sosyal Konut Projelerini inceledi. Seferihisar’ın Camikebir Mahallesi’nde hazırlanan örnek bir daireyi gezdiler.

“YIL SONU TESLİM EDECEĞİZ”

Bakan Kurum İzmir’in ilçelerinde depreme dayanıklı konutlar inşa ettiklerini belirterek: ” “İzmir şehir merkezinde 5 bin 400 konutun yılsonuna kadar teslimleri yapılacak. Bunun dışında ilçelerimizde de deprem dönüşümüne ilişkin konutlarımızı yapıyoruz. Bu çerçevede Seferihisar‘da bulunduğumuz alanda yaklaşık bin 50 bağımsız bölümden oluşan, yerel mimariye uygun, kayrak taşlarıyla kaplanmış, bölgenin renkleri ile dokusunu yansıtan projemize ilişkin 22 bin başvuru aldık. Çekilen kuraların ardından kısa zamanda vatandaşlarımızla sözleşmelerimizi imzalayacağız. Bu yılsonunda buradaki konutlarımızı teslim edeceğiz” dedi.

“SEFERİHİSAR’DA YENİ SOSYAL KONUT TALEBİ VAR”

Bakan Kurum Seferihisar’da yeni sosyal konut talepleri olduğunu belirterek: ““Biz de bakanlık olarak her türlü desteği verdiğimizi, vereceğimizi buradan belirtmek istiyorum. Bunun dışında Seferihisar‘da vatandaşlarımızın teşkilatımıza ilettiği talepler var. Yeni sosyal konut talepleri var. 2022 yılı içerisinde öncelikle Seferihisar‘da oturan kardeşlerimize verilmek üzere sosyal konut projesini TOKİ eliyle yapacağız. Yine burada esnafımızın sanayi sitesi yapılmasına ilişkin talepleri var. İnşallah mutabakata vardığımızda ya TOKİ ya da Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı ile birlikte yapım sürecini gerçekleştirip sanayi sitesinde de esnafımızın huzurlu olacağı bir alanı kazandırmış olacağız. Sığacık’da 65 bin 000 metrekarelik alanda kaymakamlığımıza birlikte millet bahçesi projelendirdik” dedi.

Seferihisar’da TOKİ alanına yapılan ziyarette bakanların dışında a İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Genel Başkan Yarımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir milletvekilleri ve AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın da yer aldı.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)