Seferihisar Emlak

Açıklamasında; devlet bankaları olan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan yapılan açıklamalarla taksitli kredilerin ödemelerin 3 ay ertelendiği ve ek yapılandırma imkânı sunulduğunu hatırlatan Abacı, İş Bankası’nın da bir takım değişikliklere gittiğini hatırlatarak, “Sesimizi duyduğu için hükümetimize teşekkür ediyoruz” dedi.

İşte Başkan Abacı’nın o açıklaması:
Halkbank, Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde ekonomik faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla esnaf ve sanatkârlara yönelik Esnaf Destek Paketi’ni açıkladı. Paket kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri sunuldu.

Esnaf Destek Paketi kapsamında, bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan esnaf ve sanatkarların da imkanlardan istifade edebilmesi amaçlanmıştır. Bu kapsamda esnafa kullandırılacak İşletme Kredisinin limiti 25 bin TL, vadesi 36 ay olarak belirlenmiş ve 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabilecektir. Ayrıca rotatif kredilerin dönem sonu faizlerinin de ertelenmesi gündemde.

Devlet Bankaları Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan yapılan açıklamalarla taksitli kredilerin ödemelerin 3 ay ertelendiği ve ek yapılandırma imkânı sunulduğu belirtildi.

Ayrıca özel bankalardan İş Bankası yaptığı açıklamayla ödemelerin 30 Nisan’a kadar ihtiyaç duyması halinde anapara/faiz/taksit ödemelerinin ilave bir koşul aranmaksızın 30 Haziran’a kadar ötelenmesine imkan verileceğini belirtti. Ve bireysel müşterilere tüketici kredisi, kredi kartı ve ek hesap ödemelerini 3 ay boyunca öteleme imkanı getirileceğini açıklandı.

Sesimizi duyduğu için hükümetimize teşekkür ediyoruz.”