Seferihisar Emlak

Dutların Altında’da Kaymakam Bey’in cep telefonu başlığı altındaki yazıda Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik’in vatandaşa kaymakamlık telefonunun yanı sıra cep telefonunu da verdiğinden söz etmiş, Kaymakam Bey’I makamındaki 0232 743 56 82 numaralı sabit telefondan veya 24 saat açık olan 0530 393 37 00 numaralı cep telefonundan arayabileceğinizi belirtmiştim.

Çelik’in facebook arkadaşlığı veya twetter takipçiliğine de açık olduğunu ifade etmiş, eseferihisar@izmir.gov.tr adresinden e mail de atabileceğini belirtmiştim.

Meğer eksik yazmışım.

Kaymakam Resul Çelik Bey, ek bilgilerle eksikleri tamamlamamızı sağladı. Kaymakam Bey’e söz konusu iletişim kanalları dışında şu adreslerden de ulaşabilirsiniz:

Makam olarak; facebook.com/ seferihisarkaymakamligi, twitter.com/seferihisarkaym, seferihisar@icisleri.gov.tr

Kişisel olarak; facebook.com/ kaymakam. Resul, twitter.com/Kaymakamresul

Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik Bey, devletle ilgili her konuda istek, öneri ve şikayetlerinizi dinlemeye, sorunların çözümü konusunda yardımcı olmaya hazır.

AHTOPOT AVCISI

“Bilmiyorsan sor, öğren”

“Yıktın haneyi eyledin viran” diye söze başladı telefonda Ahtapot Avcısı… “Ne yaptım ki?” deyince de “Daha ne yapacaksın. Seferihisar Fevziye Hepkon Meslek Yüksekokulu’nun müdürü Timur Hoca’dan söz ederken, ”İşadamı Necat Hepkon’un eşi Fevziye Hepkon adına yaptırdığı okul” ifadesini kullanmışsın.

Fevziye Hepkon Necat Bey’in eşinin değil, annesinin adıdır. Diyelim ki muhitte yenisin, bilmiyorsun. O zaman çevrendekilere sor. Veya senin yazılarını gazeteye girmeden önce yöreyi iyi bilen birisi okusun. Hata varsa düzeltsin. Bazı yanlışlıklar önemlidir” dedi.

“Ya… Gerçekten çok üzüldüm.Herkesten bu arada Necat Bey’den özür dilerim” diyecek oldum.

“Özür, mözür kafi değil. Siz gazeteciler yakar, yıkar sonra da bir özürle işi geçiştireceğinizi sanırsınız. Bu işin özrü olmaz. Yazacaksan adam gibi yaz, bilmediğin konularda da aç bana telefonu sor” diyerek telefonunu kapattı.

Yerden göğe kadar haklıydı. Donup kaldım, resmen morardım.

“Sessiz ve objektiflerden uzak”

AK Parti’nin Seferihisar Belediye Başkan adayı Hamit Nişancı’nın gazetemize yaptığı ziyaretin ardından ‘Nişancı’nın seçim şifrelerini” konu almış, AK Parti adayının seçim sürecinde izleyeceği stratejiyi birkaç cümle ile özetlemiştim. Şimdi de 10 Soruda Haftanın Sohbeti’ne konuk olan CHP adayı, Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçim şifreleri ile ilgili ipuçlarını yansıtayım:

-Tunç Soyer, seçim sürecinde ortamı gerecek sert ifadelerden, rakiplerini tahrik edecek cümlelerden uzak duracak.

-Siyasi rakipleriyle medya aracılığıyla atışmayacak, söyleyeceklerini meydan konuşmalarında veya seçmenle yüz yüze görüşmelerinde dile getirecek. ‘Hodri meydan’ türünden davetlere kulak asmayacak.

-EV, kahvehane görüşmelerini gazetecilerden uzak, hücre çalışması şeklinde yapacak. Ev toplantılarına gazetecileri almayacak, içeride fotoğraf çekilmesine izin vermeyecek.

-Proje açıklamayacak. Seçildiği takdirde yapacaklarını tek tek anlatmayacak, ilk 5 yılda olduğu gibi “Seferihisar’I bir bütün olarak ele alacağız. Marka değerimizi daha da yükselteceğiz. Bundan herkesin kazancı olacak” ana fikrini işleyecek. AK Parti adayı Nişancı gibi o da ‘17 Aralık’ , ‘Yolsuzluk’ , ‘Ayakkabı kutusu’ konularına girmeyecek.

-Rakiplerini eleştirken kendisinden önceki belediyenin borç batağında olduğu, kendilerin kurumu düze çıkardığı tezini işleyecek. Yurtiçi ve yurtdışı gezilerine Seferihisar’ı tanıtmak ve Seferihisar’ın kazancını artırmak için çıktığını anlatacak. Arazi satışını bölgede istihdamı artırmak amacıyla yaptığını savunacak.

Tahinli pidenin ustası

Ege Bölgesi’ndeki pidecilerin tamamına yakını ya Denizli’nin Kale, Tavas yöresinden ya da Aydın’ın Karacasu, Yenipazar, Nazilli ilçelerindendir.

Sahil kentlerinin pidecileri de İç Ege ve Büyük Menderes havzasından gelmiş, çırak veya ustalık dönemlerinin ardından kendi işyerlerini açmıştır.

Seferihisar’ın turistik mahalleleri Doğanbey ve Ürkmez’deki 14 pidecinin tamamı da Ürkmez’in ünlü Aksay Pine Salonu’nun sahibi Şenol Aksay gibi yukarıda sözünü ettiğimiz yöreden gelmiş…

Şenol Usta, henüz 13 yaşındayken Karacasu’nun Çamarası köyünden yollara düşüp hemşerilerinin pide salonlarında çalışa çalışa kemale ermiş, Ürkmez’de kendi mekanını açmış.

Aksay, yörelerinden çok sayıda pideci çıkmasının nedenini pideciliğin ata meslekları olmasına bağlarken, işi öğrenenlerin kendilerini sahil kentlerine attığını, buralarda bir süre çırak, kalfa, usta olarak çalıştıktan sonar kendi iş yerlerini açtıklarını söylüyor.

Pidesinin sırrını vermiyor ama ‘İşin sırrı hamurda ve içindeki malzemede” dedikten sonra ekliyor: “Herkes kıymalı, peynirli, yumurtalı, kuşbaşılı pide yapabilir. Ama tahinli pide sadece bize özgüdür. Hiç kimse bizimki kadar lezzetli tahinli pide yapamaz” diyor.

Yolunuz Gümüldür, Özdere istikametine düşerse, Doğanbey-Ürkmez arasında, yolun kenarında, sağ tarafta Aksay Pide Salonu’nu göreceksiniz. Şenol Usta’nın tahinli pidesini tadın bakalım, gerçekten en lezzetlisini onlar mı yapıyor siz karar verin.

Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 10:35