Seferihisar Emlak

Yıllardır bürokrasi engeliyle bir türlü çözümlenemeyen Seferihisar bölgesinin imar sorunlarının aşılması konusunda nihayet tünelin ucu göründü.

Önümüzdeki hafta büyükşehir meclisinden geçecek olan Tepecik mahallesine bağlı Akarca Bölgesinin imar planları bir aylık askı süresinden sonra uygulanmaya başlayacak. Çok sayıda arsa sahibinin yüzü gülecek.

Sırada ise Doğanbey ve Sığacık bölgeleri ve daha sonra Doğanbey Ömür Beldesi Bölgesinin sorunlarının çözümü geliyor.

Doğanbey turizm Bölgesinde de son aşamaya gelindi!

Doğanbey turizm bölgesinde daha önceki aylarda imar planlarında sona gelinmiş 18’nci madde uygulanarak terk yapılacak alanların belirlenmesi bekleniyordu. Bu bölgede de mülk sahiplerinin itirazı tüm bölgeyi engellememesi için 14 bölgeye ayrılarak çalışmalar yürütüldü. Bu bölgede de en geç üç ay içerisinde imar sorunlarının tamamı giderileceği açıklandı.

Sığacık mahallesi 4 ay sonra!

İlçenin Sığacık ve Camikebir Mahallelerini kapsayan imar planları ise bir aya kadar Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilecek. Onaydan sonra sonra askı süresinin ardından bu bölgede de imar sorunu çözülmüş olacak.

Doğanbey Ömür beldesi biraz daha bekleyecek!

İlçenin Doğanbey mahallesi sınırlarında kalan ve ‘Ömür beldesi’ diye bilinen bölge üç numaralı doğal sit kapsamında bulunduğundan çalışmalar, ilgili bakanlık ile koordineli olarak yürütülüyor. Önümüzdeki yıl için şehircilik bakanlığı 1/5000’lik ve 1/1000’kler için bütçeden fon ayıracak ve Seferihisar Belediyesinin iş birliği ile 2019 yılı içerisinde bu bölgenin de imar sorunu giderilecek.

Seferihisar belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz!

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Tunç Soyer, ”Elimizde olmayan nedenlerle bazı bölgelerin imar sorunlarının çözümü gecikti, ancak en geç 6 ay içerisinde Seferihisar’a bağlı tüm bölgelerin imar sorunu diye bir derdi kalmayacak! Büyükşehir belediyesinin ilgili daire başkan ve müdürlükleri üstün çaba göstererek kangren haline gelen imar sorunlarını çözdüler! Doğanbey ömür Beldesi hariç Seferihisar’ın diğer tüm bölgelerindeki imar sorunlarına neşter vurma zamanı geldi” dedi.