Seferihisar Emlak

Bayram nedeniyle şehirler arası yollar büyük yoğunluk yaşayacak. Yetkililer bayram tatilini değerlendirmek için yollara çıkanlara seslendi. “Yakınlarınıza acı yaşatmayın” Mutlu bayram tatilleri artık kılık değiştirdi.Seyahat ve dinlenceye dönen bayram tatilleri çoğu zaman yüzlerce kazanın ard arda yaşandığı ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği acılı organizasyonlara dönüştü. Yetkililer her bayram olduğu gibi, yine uyarılarını sıraladılar.

Uzmanlar kazaları önlemenin en önemli yolunun kurallara uymak olduğunu hatırlattılar. Süratli araç kullanmanın, varacağınız yere gitmenizde en fazla bir saat kazandıracağını anlatan yetkililer “Bir saat kazanmak için hayat tehlikeye atılmaz uyarısı yaptılar. Trafik kurallarına, hız limitlerine uyulması gerektiğini söyleyen yetkililer “Sürat kazaların en önemli nedeni. Ayrıca bakımsız ve teknik aksaklıkları olan araçlarla kesinlikle yola çıkmayın.

Lastiklerinizin iyi olduğundan emin olun. Emniyet kemerlerini takmayı asla unutmayın. Mümkün olduğunca mola verin, uykusuz ve alkollü araç kullanmayın.Unutmayın bir kaza onlarca insanı olumsuz yönde etkiler. Sevdiklerinizi bayram günü üzmeyin. Kazaları önlemek elinizde” dediler.

Son Güncelleme : 04 Temmuz 2017 17:32