fbpx

Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 1 Kasım seçimleri sonrası açıklaması‏

Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 1 Kasım seçimleri sonrası açıklaması‏
Yayınlanma tarihi : 03 Kasım 2015 2:33 - Güncellenme tarihi : 29 Eylül 2016 4:40

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer  1 Kasım genel seçim sonuçlarını değerlendirdi. “Sevgili Seferihisarlılar” başlığı altında yaptığı açıklamasında Seferihisar‘da CHP‘nin oylarında artış gözlemlendiğine vurgu yaptı.  Soyer2009 yılından 1 kasım 2015 seçimlerine kadar yapılan tüm seçimlerin analizini yaptı. Ve İşte Tunç Soyer‘in yaptığı açıklamanın tam metni:

 

Sevgili Seferihisarlılar

 

1 Kasım günü, büyük bir seçim heyecanı yaşamadan girdiğimiz seçimlerde oylar müthiş bir hızla sayıldı ve ülke genelinde herkesi şaşırtacak sonuçlar doğurdu.

Seferihisar’da sürpriz olmadı ve kazanan, tartışmasız büyük bir üstünlük sağlayan CHP oldu. %50 oy alan CHP, Seferihisar’da 2007 yılından beri, hem yerel hem de genel seçimlerde hiç istisnasız, sürekli ve düzenli olarak oylarını arttırmaktadır. Sıralayacağım rakamlar bu gerçeği ortaya koymaktadır:

 

CHP, genel seçimlerde, 2007’de %40, 2011’de %43.25, Haziran 2015’te %48 oy aldı. 1 Kasım’da aldığı oylar %50’ye yükseldi.

 

Yerel seçimlerde de 2009’da %46.15, 2014’te ise %52,25 oy alarak tüm seçimleri önde bitirdi.

 

Bu nedenle CHP’nin tüm üyelerini, yöneticilerini, emek veren gençlerini, kadınlarını kutluyorum.

 

Ayrıca, oy kullanma sırasında ve sonrasında sayım yapılırken hiç bir sıkıntı yaşanmadan büyük bir olgunlukla ve sükunetle seçimlerin tamamlanmasını sağlayan tüm Seferihisarlıları da en içten duygularımla kutluyor ve teşekkür ediyorum. Artık rekabet bitti ve yine bu cennet ilçemizde birlikte, kol kola yaşamayı sürdüreceğiz.

 

Türkiye genelindeki sonuçlar da çok net ancak kimsenin öngörmemiş olması nedeniyle daha uzun bir süre konuşulacak, tartışılacak ve sebepleri anlaşılmaya çalışılacak. Tahliller, tespitler çeşitlense de, çarpıcı gerçek değişmeyecek. Rahmetli Çetin Altan’ın son yazısında yazdığı gibi, ” Hayal ettiğim dünya bu değildi”. Ama hayat bazen beklenmedik şekilde akabiliyor. Şimdi, bu sonuçları saygıyla kabul edip, hayallerimizden vazgeçmeden bu gerçekle baş başa yaşamayı öğreneceğiz.

 

Fakat unutulmaması gereken bir noktayı hatırlatmak istiyorum. Türkiye bir Ortadoğu ülkesi değildir ve bu seçim sonuçları da bu gerçeği değiştirmeyecektir. 90 küsur yıllık Cumhuriyet’in bu topraklarda bıraktığı kökler, ne Cumhuriyet’in kazanımlarını yok etmek isteyenleri sevindirecek kadar, ne de onlara bağlanan umutların yok olmasına yol açacak kadar zayıf değildir.

 

Zaman zaman duraklamalar, gerilemeler yaşansa da Türkiye Cumhuriyeti, laik, sosyal bir hukuk devletidir ve hepimiz bu değerlere sımsıkı sarılmaya devam edeceğiz. Bir yandan da, sömürünün olmadığı, toplumsal zenginliğin hakça paylaşıldığı, hiçbir çocuğun yatağına aç girmediği, kimsenin dili, dini, ırkı, fikri nedeniyle ötekileştirilmediği, barış içinde bir arada yaşamanın keyfini sürdüğü bir ülke hayalini gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

 

Çünkü biz siyaseti, ticaret ya da şan şöhret için değil, insanların hayatını iyileştirmek, yüzlerini güldürmek için yapmaya devam edeceğiz.

 

Hedef bazen uzaklaşsa da bu topraklara ve üzerinde yaşayan insanlara olan sevdamız bu hayallerimizi ve umutlarımızı diri tutmaya devam edecek.

 

Meksika atasözünde dendiği gibi, “En son umut ölürmüş”

 

Selam, sevgi ve saygılarımla,

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (5)
 • sayman sayman dedi ki:

  Sosyal faşist.CHP bu benzerleri gibi zihniyet yüzünden iktidar olma şansı yok.Solculuğu denize bakıp kırmızı şarap yudumlamak üzerine işa edenlerden hayır gelmez.Belediyeye aldığı adamalar bir bakın kimler kimler.Sola gönül verenlerden biri varmı gerçekten.Çoğu MHP li.Tipik beyaz Türk zihniyeti.

 • Kazım Girgin dedi ki:

  Büyük başkan seferihisar seninle gurur duyuyor.

 • Sığ açıklıklı dedi ki:

  Hangi parti yandaşĺık yapmıyor ki? Önemli olan yönetimde halk ile iç içe olabilmek, korumasız dolaş abilmek, peygamber Efendimiz gibi tebessüm ‘ü eksik etmemek. Fırtına biçme mek. Kimse dememeli iflas tan çıktı! Her şey şeffaf. Karın ağrısı bahane hastanede personel çokkkk. Biz biz idik 32 kız idik ezildik _büzüldük bir duvara dizildik (DİŞ )Hastanemizde var bir türlü emekli edemediği miz Dt doktorumuz da. Maalesef ki diş rontgen çihazımız yok. Her kez önce kendini eleştirir ise saygı ve anlayış Yaşamımıza DEĞER KATAR. …

 • Seferihisarlı dedi ki:

  Sayın Başkan görüş ve dileklerinize gönülden katılıyorum. Türk milleti olarak particilik gerginliklerini ve ayrışımlarını bırakarak bir arada kardeşçe, birbirimize sevgi ve saygı duyarak yaşamayı öğrenmeli ve ülkemizi tüm yönleriyle ileriye gitmesini sağlamalıyız. Unutmayalım Türkün Türk’ten başka dostu yoktur.

 • Tonguç Seferihsarlı dedi ki:

  Tüm zamanların en çok personelini çalıştırılıyor, sokakların içine yapı ruhsatı veriliyor, ayda 1000 kişiye sosyal yardım yapıldığı iddia ediliyor, yandaş olana sınır yok. Devletin malı deniz. Herkes mutlu. Oy atrması çooook normal.