Seferihisar Emlak

Karakayalar’daki park alanına yapılan kaçak ofise müdahale edilmiyor. Konu bu hafta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile CİMER’e iletilecek

Seferihisar Belediyesi, İzmir istikametinden Seferihisar’a girilirken sağ tarafta kalan ve Sanayi Sitesi kavşağına 100 metre mesafedeki kaçak ofise müdahale edemiyor. İmar planında yeşil alan olarak görünen ve 84 milyona ait olan park yerine konuşlandırılan anayol cepheli kaçak ofis, defalarca gündeme getirilmesine rağmen ibret abidesi gibi aylardır yerinde duruyor.

Konunun yerel basın tarafından sık sık gündeme getirildiğini ancak belediyenin gücünün bu kaçak ofisi engellemeye yetmediğini vurgulayan Seferihisarlılar, ‘’Her fırsatta halkçılıktan dem vuran, memlekette ‘Hak adalet hukuk yürüyüşü’ düzenleyen CHP’nin yönetimde olduğu Seferihisar Belediyesi bu ofise niçin göz yumuyor. Anlaşılan o ki; belediye müdahale etmeyecek. Bu durumda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kaçak yapılar konusundaki hassasiyetini dikkate alarak, konuya kaymakamlığımızın eğilmesini bekliyoruz’’ dediler.

UMUT DEVLETTE 

Olayı bu hafta içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İl İmar Müdürlüğü ve CİMER’e yansıtacaklarını ifade eden vatandaşlar, ‘’Seferihisar Belediyesi Kaçak Yapı Kontrol Müdürlüğü, vatandaşların kendi tapulu arsalarına yaptıkları inşaatlara ‘Bir metre yüksek oldu’ diye kartal kesiliyor. Park alanı içinde, tapusu hazineye ait olan yere dikilen bu ofise ise hiçbir müdahalede bulunmuyor. Bu duyarsızlığı şaşkınlıkla izliyor ve ‘Neden müdahale edilmiyor’ sorusuna zihnimizde cevap bulmaya çalışıyoruz’’ ifadelerini kullandılar.