DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1912550฿%1.44561

a

Bir çocuk gibi büyür kentler…

Bir çocuk gibi büyür kentler…
0

BEĞENDİM

Seferihisar gelişiyor ve büyüyor… Bir kentin modernleşmesi, büyümesi, gelişmesi, özellikle ilçe halkı tarafından çok fark edilen şeyler değildir. Evimizdeki çocuğun büyümesini anlayamadığımız gibi…

Seferihisar‘ın ne merhaleler katettiğini anlamak için, biraz eskiye dönmek gerekir… Eskiyi hatırlamak, mukayese imkanı verir insana. Baktığımızda, gerçekten iyi  işler yapıldığını anlıyoruz.

Bunların başında “Sakin Şehir” olgusu çok önemli.  Seferihisar‘ın sakin şehir unvanını almış olması, gelişmesinin temel taşlarını oluşturdu.  Gelişirken, büyürken, bu şehrin tarihi ve kültürel dokusunu bozmamaya iki kez daha fazla dikkat ediyor olmamız, kentin yarınlarına yapılan en büyük yatırımdır.

Biz tarihsel ve kültürel zenginliklerimizi korumak, kollamak durumundayız.

Bu şehrin dinginliği, bizi diğer tatil beldelerinden ayıran en büyük özelliğidir.

Tarihsel dokunun korunması konusunda kararlı bir şekilde yürüyoruz.  Geçmişi hatırlamadan bir şehrin gelişimini çok iyi anlamayacağımızı söylemiştim.  Hep birlikte düşünelim;  Teos’un eski durumunu göz önüne getirelim.  Elektriği bile olmayan bir ören yeriydi.  Böyle olmamalıydı. Girişimlerimizle  Kültür Bakanlığına ısrarcı isteklerimizi ilettik.  Oraya elektrik getirilmesini sağladık, teşhir yerleri yapıldı ve TEOS, turizmin hizmetine kazandırıldı. Keza, Sığacık Kalesini hatırlayın… İnsanların içeriye girmeye korktuğu bir yerdi. Tarihi dokusuna zarar vermeden temizledik, onardık ve bu kaleyi hayatın içine çekmeyi başardık. Bunun gibi, göze çok görünmeyen bir çok hizmetimiz oldu.  

Bu yazımda sizlere bir müjde de vermek istiyorum. Seferihisar artık, termal özelliği ile de anılacak bir kent oluyor. Doğanbey‘de kendi imkanlarımızla açtığımız kuyular için  Turizm Bakanlığından büyük destekler aldık. Yıl sonuna kadar, Seferihisar artık termal suları ile de ünlenecek.

“Seferihisar büyüyor” diyoruz… “Gelişiyor” diyoruz…

Bütün bunları söylerken elbette siz değerli halkımıza teşekkür etmeyi unutmayacağım. Demokrasiyi içine sindirmiş, eleştirmesini, taktir etmesini bilen , yönetime katkı vermeyi başarabilen  siz halkımız,  Ege Bölgesi’nin değil, Türkiye‘nin değerli örneği oldunuz.

Hiç bir belediye başkanı, halkın desteğini almadan, başarılı olamaz. Halkın beklentileri büyük olmazsa, o halkın yaşadığı kentler gelişmez, modernize edilemez.

Seferihisar Halkı’nın beklentileri büyük…

Fikirlerini söylemekten ve tartışmaktan kaçınmayan bu halk, eminim ki ilerideki yıllarda bu kentin dünya çapında bir üne kavuşmasına büyük katkılar verecektir.

Ve aslında biz bir büyük aile olarak “ilk elden demokrasi” göstergesiyiz.  Demokrasi, çok kısa ve basit tanımıyla, halkın yönetime kısmen katılımıdır. Biz bunu çok iyi başarıyoruz ve bu başarı bize gelişmeyi, modernleştirmeyi getiriyor.

Seferihisar Halkına sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarken, İzmir’in Kurtuluşu 9 Eylül’ü, Seferihisar’ın kurtuluşu 11 Eylül’ü kutluyor, bize bu  vatanda yaşama hakkını sağlayanları rahmet ve minnetle anıyorum.  

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (12)
 • asaf
  8 yıl önce
  0 0

  Başkan dahil sonradan ilçeye gelenler keşke geri gitseler,ilçeyi mahvettiler.

 • Sinüs
  8 yıl önce
  0 0

  Asaf gibi faşistler keşke ülkeyi terketse!

 • salih yumurtaci
  8 yıl önce
  0 0

  satmasaydınız gelemezdik … 60 yıldan beri … halen satıyorsunuz
  lütfen satmadan önce tekrar düşünün …
  sevgi ve saygılarımla

 • süleyman
  8 yıl önce
  0 0

  bir şehri güzel gösteren ilk bakıldığında oranın sokakları caddeleridir.ne yazıkki sokaklarımız yollarımız öylesine bozukki hadi ondan vazgeçtik öylesine bir toz varki evlerimizin en ücra köşelerine kadar giriyor adeta toz banyosu yapıyoruz.

 • Sayin Başkanım
  Başarılarınızı takdire şayet buluyoruz ama Ulamış ve çevresindeki kanalizasyon olaylarına bir çare bulmanızı rica ediyoruz biz burayı yazlık olarak kullanmıyoruz kışın o kadar sıkıntı yok ama yazın dışarıda oturmak mümkün değil biz bu kadar güzel bir ilçede bok kokusu çekmek zorundamıyız lütfen seferihisar ın termal enerjiden daha çok alt yapı ve Kanalizasyon tesislerine ihtiyacı var en azından Ulamış ın

 • Mehmet Hepaksaz
  8 yıl önce
  0 0

  “Eskişehir’de Büyükerşen varsa S.hisar’ın da Soyer’i var” deyip Üçkuyular’dan Ulamış’a taşınmıştık. Daha doğrusu tam böyle olmasa da, seçimimiz için etkenlerden biriydi diyebilirim.. Acemiydik bu yaşam şekline..Apartmandan müstakil yaşantıya yani..Şuan ki rahatsızlıklarımızın hiç birini taşınma arifesinde göremedik, aklımıza bile gelmedi yaşayacaklarımız. Asıl bahsedeceğim konu:Çevre kirliliği.. Hem bizim sitemizin, hem çevremizin atıkları derelere bırakılıyor.. Üstelik bunu tüm kurumlar biliyor.. Belediye,İzsu, Kaymakamlık, İlçe Toplum Sağlığı…
  İnanın, tüm yaz aylarını klima altında pencere açamadan ve bahçemizde bir kahvaltı edemeden geçirmek zorunda kaldık.. Belediyemiz “altyapıyı kooperatifiniz yapacaktı.Bizim bu konuda yapacak bir şeyimiz yok..İzsu’ya başvurun” dedi.Başvurduk,İzsu dereyi temizledi.”Benim işim bitti” dedi, gitti. Ama tüm bu süreçlerde ve halen sitenin ortak fosseptiğndeni hiçbir işlem görmeden atıklarımız dereye salınıyor. Kaymakamlık aracılığyla İlçe Tıoplum Sağlığı ve dolayısıyla Çevre ve Şehircilik devreye girip koop. yönetimine arıtma için süre verdi. fakat eylem sıfır.. Son olarak yasal işlem başlatıldı diye bilgilendirildim. Fakat halen dereye akıyor tüm b..lar, püsürükler..İzsu, yetkilileri “mevzi imarlı yerleri proje kapsamımıza alamayız, üstelik sizin bölgenize kanal ve su götürebilmenin yolları tıkalı” diyor. Site yönetimi “nasılsa ikinci kez ceza gelmez ve gelse de şikayet ettiğinizden hedefte olan biz değil sizsiniz”yaklaşımında.
  Şimdi Sn.Başkan, siz diyorsunuz ki, “Seferihisar gelişiyor.”Jeotermalin veya yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili çalışmalarınızı önemsiyorum ve hatta Sığacık bölgesindeki değişimle ilgili yaptıklarınızı.. Bu çalışmalarınıza rağmen kusura bakmayın ama ne bu konularla ne de inşaatların artmasını, dışarıdan bir çok insanın Seferihisarı tanımasını “gelişme”ymiş gibi değerlendiremiyorum. Ben sokakta tökezlemeyeceğim bir yol, yeterli otopark ve temiz bir çevre ile gelişim sürecinin başlayacağını düşünüyorum.
  Kendine ev yapımına girişen bütçesi kısıtlı biri bile “param yok” diye evini tuvaletsiz yapmayı düşünmüyor. Altyapı, özellikle pissu ve hijyen gereklerinin yerine getirilmediği bir belde de, tuvaletsiz ev gibi benim gözümde..
  Yapılaşma izni verilen yerlere hizmet götürelemiyorsa gerekli şartların ve projesel zorunlulukların yerine getirilip getirilmediği denetlenmeden oturma ruhsatı v.s verilmemeli diye düşünüyorum.

  Sn.Başkan, ekteki video sanırım somut delil geçer. Yetersiz görülürse, İlçe Toplum Sağlığı ve Çevre ve Şehirciliğin raporları var.
  Not: Koku hissedilmediğinden algısı da düşük olacaktır ama yine de görüntü gerekli doneyi verecektir iyimserliğiyle dereye salınan pissuların görüntülerin linki paylaşmak istedim. https://www.youtube.com/watch?v=hXqNFlzN6UE

  Saygılar.
  Mehmet Hepaksaz

 • cengiz cansız
  8 yıl önce
  0 0

  sn başkan seferihisar için cansiperhane mücadele ediyorsunuz ama malesef ekonomık gücünüz sınırlı büyükşehirden yeterlı desteği alamadığını görüyoruz sizi acımasızca eleştırenleride ibretle izliyoruz

 • ömer aksu
  8 yıl önce
  0 0

  demek ki yerli yazlıkçı ayrımı yapmaya gerek yokmuş. ÖNCE İNSAN.İnsan olabilmenin birinci kuralı da yaşadığı topluma saygılı olabilmek.çevreyi kirletmeyelim. ortak kullanımalanlarımızı hep birlikte koruyalım. Herkes evinin önünü temiz tutarsa dünya tertemiz olur.

 • Seferi Hanıma cevap olsun. Gelip tatil yaptığınız ilçenin insanına hakaret yağdırmayın lütfen. Bizde Akarcada site önlerinden geçerken sizler için aynı şeyi düşünüyoruz. Bu yazlıkçılar ne çok kirletiyor etrafı diyoruz. Geçen bir yazlıkçı gördüm. Sitenin içine girmeden elindeki poşetleri yolda sokağa attı. oraya çöp koymuşlar. Ayrıca sitede gençler akşam çıkıp sahilde arpa suyu içip sonrada şişeleri kırdılar. Biz size pis mi diyoruz demiyoruz.

 • Seher
  8 yıl önce
  0 0

  Recai bey yorumumu daha dikkatli okursanız amacımın ‘hakaret ‘ olmadığını anlayabilirsiniz. Sadece biraz daha dikkat ve özen istemiştim.saygılar…

 • Sayın başkan ,yaptığınız çalışmaları gururla izliyoruz.biz yılın 4 ayını yazlığımızda geçiriyoruz ancak İzmir de oturduğumuz içinde kış aylarında da sık sık geliyoruz. Yaz aylarında gördüğüm ve özellikle değinmek istediğim Seferihisar esnafının işyerlerini temizlerken bu güzel ilçeyi nasıl kirlettikleridir tepki gösteriyorum ancak onlar ne varki bunda diye cevap veriyorlar.örneğin bir eczanenin önünden geçerken içeriyi paspaslamışlar kovadaki pis suyu sokağa döküyorlar.bir manav yine aynı şekilde .cuma günleri pazara geldiğimizde Seferihisar ın sokaklarının ne kadar kirli olduğuna şahit oluyoruz. Seferihisar halkının beklentileri büyük diyorsunuz,öyleyse kış aylarında onlara ilçeyi hepbirlikte nasıl temiz tutarız ve yükseltiriz diye eğitim çalışmaları da yapmalısınız.teşekkürler saygılarımla … Seher Tekin

 • NECMETTİN HOCA
  8 yıl önce
  0 0

  HADİ ORADAN. Her Kıravatlı kendini BEYEFENDİ zannederse , Her RÖFLELİ de HANIFEFENDİ oluvermez..!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.