Seferihisar Emlak

Seferihisar gelişiyor ve büyüyor… Bir kentin modernleşmesi, büyümesi, gelişmesi, özellikle ilçe halkı tarafından çok fark edilen şeyler değildir. Evimizdeki çocuğun büyümesini anlayamadığımız gibi…

Seferihisar‘ın ne merhaleler katettiğini anlamak için, biraz eskiye dönmek gerekir… Eskiyi hatırlamak, mukayese imkanı verir insana. Baktığımızda, gerçekten iyi  işler yapıldığını anlıyoruz.

Bunların başında “Sakin Şehir” olgusu çok önemli.  Seferihisar‘ın sakin şehir unvanını almış olması, gelişmesinin temel taşlarını oluşturdu.  Gelişirken, büyürken, bu şehrin tarihi ve kültürel dokusunu bozmamaya iki kez daha fazla dikkat ediyor olmamız, kentin yarınlarına yapılan en büyük yatırımdır.

Biz tarihsel ve kültürel zenginliklerimizi korumak, kollamak durumundayız.

Bu şehrin dinginliği, bizi diğer tatil beldelerinden ayıran en büyük özelliğidir.

Tarihsel dokunun korunması konusunda kararlı bir şekilde yürüyoruz.  Geçmişi hatırlamadan bir şehrin gelişimini çok iyi anlamayacağımızı söylemiştim.  Hep birlikte düşünelim;  Teos’un eski durumunu göz önüne getirelim.  Elektriği bile olmayan bir ören yeriydi.  Böyle olmamalıydı. Girişimlerimizle  Kültür Bakanlığına ısrarcı isteklerimizi ilettik.  Oraya elektrik getirilmesini sağladık, teşhir yerleri yapıldı ve TEOS, turizmin hizmetine kazandırıldı. Keza, Sığacık Kalesini hatırlayın… İnsanların içeriye girmeye korktuğu bir yerdi. Tarihi dokusuna zarar vermeden temizledik, onardık ve bu kaleyi hayatın içine çekmeyi başardık. Bunun gibi, göze çok görünmeyen bir çok hizmetimiz oldu.  

Bu yazımda sizlere bir müjde de vermek istiyorum. Seferihisar artık, termal özelliği ile de anılacak bir kent oluyor. Doğanbey‘de kendi imkanlarımızla açtığımız kuyular için  Turizm Bakanlığından büyük destekler aldık. Yıl sonuna kadar, Seferihisar artık termal suları ile de ünlenecek.

“Seferihisar büyüyor” diyoruz… “Gelişiyor” diyoruz…

Bütün bunları söylerken elbette siz değerli halkımıza teşekkür etmeyi unutmayacağım. Demokrasiyi içine sindirmiş, eleştirmesini, taktir etmesini bilen , yönetime katkı vermeyi başarabilen  siz halkımız,  Ege Bölgesi’nin değil, Türkiye‘nin değerli örneği oldunuz.

Hiç bir belediye başkanı, halkın desteğini almadan, başarılı olamaz. Halkın beklentileri büyük olmazsa, o halkın yaşadığı kentler gelişmez, modernize edilemez.

Seferihisar Halkı’nın beklentileri büyük…

Fikirlerini söylemekten ve tartışmaktan kaçınmayan bu halk, eminim ki ilerideki yıllarda bu kentin dünya çapında bir üne kavuşmasına büyük katkılar verecektir.

Ve aslında biz bir büyük aile olarak “ilk elden demokrasi” göstergesiyiz.  Demokrasi, çok kısa ve basit tanımıyla, halkın yönetime kısmen katılımıdır. Biz bunu çok iyi başarıyoruz ve bu başarı bize gelişmeyi, modernleştirmeyi getiriyor.

Seferihisar Halkına sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarken, İzmir’in Kurtuluşu 9 Eylül’ü, Seferihisar’ın kurtuluşu 11 Eylül’ü kutluyor, bize bu  vatanda yaşama hakkını sağlayanları rahmet ve minnetle anıyorum.  

Son Güncelleme : 23 Şubat 2017 11:36