Seferihisar Emlak

Seferihisar Sığacık yolunda bulunan bisiklet yolu özellikle akşam saatlerinde yayalar tarafından yürüyüş yapmak için de kullanılıyor.
Bisiklet yolunu kullananlar arasında olan motosiklet sürücüleri de hız limiti açısından bisikletliler ve yayalar için önemli güvenlik sorunu teşkil ediyor.
Bisiklet yolunda bu sorunlarla karşılaşan bisiklet kullanıcıları Seferihisar’da araç trafiğinin rahatlaması adına bisikletli ulaşımın teşvik edilmesi ve buna uygun düzenlemeler yapılması için belediyeye çağrıda bulundu.
“Sürdürülebilir ulaşım için bisiklet yolları”
Geçtiğimiz günlerde Seferihisar Eurovelo Ağı’na katılarak Seferihisar’ın üç farklı noktasında bisiklet park yerleri yapılmıştı. Bunun üzerine geçtiğimiz akşam bisiklet yolunu kullanamayan sürücü “Eurovelo Bisiklet Ağı ile Seferihisarımız adına çok sevindiğim bir sürece girdik. Ancak belediyemizin bu konuyla daha çok ilgilenmesini ve bu yaşadığımız sorunların artık yaşanmamasını istiyorum. Sürdürülebilir ulaşım için bisiklet yolları arttırılabilir. Bisiklet kullanımının teşvik edilmesi Seferihisar’ın trafik sorununa da katkıda bulunacaktır” ifadelerinde bulundu.