fbpx

Biz mühür tanımayız

Biz mühür tanımayız
Yayınlanma tarihi : 05 Mart 2016 1:49

Seferihisar’ın CamiKebir Mahallesi Karakayalar mevkiinde imar planında mera alanı olarak ayrılmış bölgeye konuşlandırılan Beton santrali ile ilgili gelişmeler şaşırtıcı boyutlara ulaştı. Betontaş’a ait bu santral, dün belediye ekipleri tarafından polis nezaretinde mühürlendi. Firma sahipleri belediyenin bu konuda yetkili olmadığı gerekçesi ile mühürleme işine mani olmaya çalıştılar. Polisin devreye girmesi ile belediye santrali mühürledi. Ancak kısa bir süre sonra, mühür firma görevlileri tarafından bozularak çalışmalara yeniden başlandı.

Belediye Başkan Vekili Ahmet Güney, mühür bozma işleminden dolayı Pazartesi günü Seferihisar Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağını açıklarken firma yetkilileri burayı belediyenin mühürleyemeyeceği konusunda ısrarlarını sürdürüyorlar. “Bize kimse engel olamaz” tavrındaki firma yetkilileri “Biz buraya kafamızdan gelip bu santrali kurmadık. Her şeeyimiz yasal” dediler ama, yasal hiçbir belge çıkarıp gösteremediler.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (7)
 • Karakayalar Sğacık villaraından bir sakin dedi ki:

  Seferihisarlı mütahitler, beton ve mıcır imalatçıları kısacası Seferihisar üzerindeki tüm rantçılar Seferihisarı toz dumanı için büyük savaş halindeler. sonuçta hepsinin bir amacı var PARRA PARRA PARRA…..

 • Sessiz adam dedi ki:

  Burda diyorki ahmet guney savciliga gidecek ahmet bey mutaahitler birligi baskani once miyahit arkadaslara bi kamuoyu yapsin sonra bunun ne kadar hakli veya haksiz bi islem oldugunu bi aciklama ile yapsin oyle istemiyoruz olmasin arkadaslar o zaman cadirda yatin ve bunu da bilin beton santrali cimento fabrikasi degil internette yazanlar bosuna yazmayin arastirin savciya da cevap verilir halkada mimar ve muhendis arkadaslar buraya sahib cikalim bizim icin bu santral bi nimet bu arada syn tunc soyer sizin gibi seffaf bi insan yargisiz infaz yapamaz eminim tunc bey yalnislarin farkina varacaktir

 • seferihisarlı burak dedi ki:

  Çevre çevre diye yırtınıyorsunuz toz duman diyorsunuz bir daire fazla veren olduğunda dönümlerce mandalini köklüyorsunuz beton santralinin resimlerine defalarca baktım fakat sizlerin gördüğü tozu göremedim bu alan 2011 yılından beri mıcır ocağı olarak kulanılan bir alan bölgeyi bilmeyenler de zannedecekki sakin şehir Seferihisar ın mesire alanı yorumları yapan arkadaşlara sormak istiyorum çadır damı yaşıyorsunuz evinizin betonu nerden geldi 1. derece deprem bölgesi olan bölgemizde daha kaliteli betonu daha uygun fiyata almalarından mı rahatsız olunuyor. Yada şumu düşünülüyor beton santrali Urla dan geliyor Urla da cevre bozulsun bizimkine bir şey olmasın mı deniliyor eğer öğle olduğunu düşünüyorsanız sizin cevre duyarlılığınız dan şüphe etmek lağzım.Bence Beton santralinin gidilip acaba tozuma yapıyormu tozuma yapmaması için ne gibi tedbirleri var bunları araştıracağımıza İstemeyük mantığı güdülüyor.Yorumları okuduğumda bir siyaset kavgasına dönüştürülmeye çalışıldığını gördüm arkadaşlar buna alet olmayalım koltuk kavgasında fil ler tepişir çimenler ezilir bunu unutmayalım.

 • ERDAL TURGUT dedi ki:

  KARDEŞ UNUTMAYIN BURASI İZMİR…. HEMİ DE SEFERİHİSAR…GEÇİT YOK.

 • Mahir avcı dedi ki:

  Savcıyada belge göstermesinler de görelim

 • Ayhan Gümüş dedi ki:

  Beton santralleri, imar planına göre yapılaşmanın olduğu ve insanların çocuklarıyla torunlarıyla, yaşlısıyla ,genciyle , hastasıyla, yaşadığı yerlere 500 metre mesafede kurulmasın. Beton santralleri yerleşim alanlarına en az 5 beş kilometre uzağa kurulmalıdır.

 • Helal olsun dedi ki:

  Ben inanıyorum ki Seferihisar halkı tek yürek, tek bilek olup Seferihisar Belediyesinin arkasında duracaktır…. Biz ilçemizde Beton Santrali, Çimento fabrikası, Orkinos çiftliği, Ağaç katliamı, doğa katliamı, insan katliamı İ S T E M İ Y O R U Z ZZZZZZZ….