DOLAR

33,0413$% 0.65

EURO

36,0249% 0.4

STERLİN

42,9931£% 1.08

GRAM ALTIN

2.559,20%0,41

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

BİTCOİN

1990297฿%2.5453

a

Bizim gaztecik kardeşimiz ve Seferihisar Belediyesinde grev kapıda mı?

0

BEĞENDİM

Bilen bilir… Meslekte yeni yetişen gençlerimizin gelişmesi, başarılı olması ve evine ekmek parası götürebilmesi için elimden geleni yaparım. Ancak her mesleğin kendi yörüngesinde profesyonelliği ve etik kuralları da vardır.

Geçtiğimiz yıllarda bir imalathanenin çevreyi kirletici girişimleri olmuş, ben de iki üç kez bu firmayı eleştiren haberler yapmıştım. Bizim gaztecik kardeşimiz, bu firmaya gidip reklam alıyor ki zaten firma sahibi ‘Haber yapmasınlar’ diye kaç para olursa olsun ilan vermeye hazır. Daha sonra da firma sahibi bana dönerek, “Bak filan gaztecik geldi, şu kadar tutar ilan verdim. Siz de haber yapmayın size de reklam vereyim” dediğinde bu teklifini de haber yapmıştım.

Geçtiğimiz haftalarda yine bir kaçak yapı haberini yayınladım. Bizim gaztecik kardeşimiz, yine bu firmaya gitti, reklamını alıp yayınladı. Bir zamanlar gazeteler adeta birbirlerini yerlerdi ancak bir firmanın yanlışını biri haber yaptığında diğeri de aynı formatta haber yapar, firmanın reklam verme teklifini reddederlerdi. Kısacası yanlış her zaman yanlıştır. Bir firma yanlışın içindeyse gazetecinin onun reklamını alıp yayınlaması etik değildir.

BİZİM GAZTECİKİN BİR BAŞKA YANLIŞI!

Bizim gaztecik, ilçenin bazı kavşaklarındaki 12 noktaya 20 adet totem koymak için belediyeden ihale alır. Ancak iki totem için izin aldığı alana üç veya dört totem koyar. Kendisi gazteci olduğu için midir nedir, belediyenin gelir şefliği veya zabıta, bu olanlara tık ses çıkarmaz. Sahi niçin ses çıkarmaz, gerçekten gaztecik olduğu için mi gözlerinden kaçtığı için mi?

İlçenin ücra köşesinde bir esnaf, dükkanının önüne küçük bir tabela koyduğunda hemen başında biten belediye görevlileri, niçin bu konunun üzerine gitmezler?

Bu kanun dışı uygulamaları vatandaş mı görecek, belediye görevlileri mi?..

Çok yazık…

Ayrıca her ne kadar yetki büyükşehir belediyesine verilse de Karayolları Kanunu’na göre kavşaklara 130 metrelik mesafe içine totem, levha veya tanıtıcı herhangi bir pankart asılamaz, konamaz. Peki başta Seferihisar ana giriş kavşağında olmak üzere nedir bu rezalet?

Taahhütname acilen iptal edilmeli

Yasak ve usulsüz olmasına rağmen ilçe belediyesi bazı alanları bu bizim gaztecik kardeşimize sunmuş olsa bile verilen taahhüde uymadığı gerekçesiyle acilen sözleşmeyi iptal edip tüm kavşaklardan bu kanunsuz görüntüleri yok etmelidir…

SEFERİHİSAR BELEDİYESİNDE GREV KAPIDA MI?

Seferihisar Belediyesinde çalışan 400’e yakın Disk üyesinin, belki bayramdan önce belki de bayram arkasında grev kararı alıp iş bırakma eylemleri düzenleyeceğini duyuyorum. Gerekçe ise belediye çalışanlarının 4 aydır maaşlarını almamaları…

Diyelim ki bayramdan önce çalışanlar greve gitti, var ya işte o zaman yandı gülüm keten helva… İlçenin dört bir yanında kesilen kurbanların atıkları ne de güzel koku yapar…

İşin şakası bir yana, diyelim ki bayram sonrasında greve gittiler. Tam da yazlıkçıların yoğun olduğu, turizm sezonunun sürdüğü bir dönemde bu eylem, Seferihisar’ı bitirmekle özdeş olur. İyi ama belediye çalışanları da haksız değil, düşünün kurban arifesindeyiz, çalışanların cebinde kuruş yok!

Seferihisar Belediyesinde çalışanlar greve giderlerse şunu iyi biliyorum ki bu hatanın sorumlusu, şu an belediyeyi yöneten kadro olmaz. Çünkü belediye, eski borçlarından dolayı ne kredi alabiliyor ne de elinde satacak gayrimenkulü kaldı.

Uzun lafın kısası Seferihisar Belediyesi çalışanları greve giderlerse sanırım Tunç Soyer’in de kulakları bir hayli çınlayacak…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)
 • Dobracı Mülayim
  4 yıl önce
  0 0

  Tunç bey her zamanki gibi PERİ TOZU serpecek, umut satacak, slogan atacak ama icraat yapmayacak. Onun gezi paraları çalışan işçinin hakıydı, alın teriydi. Umut vererek geldi, umutlarımızı çalarak bu ilçeyi terk etti. Geride ABDERA halkı kendi haline kaldı.

  Biz kendisini demokrat zannederken o kendi otelini iktidarın önde gelen bir ailesine sattı ve güzelim otelin haremlik seramlık olmasına göz yumdu.

  Biz kendisini demokrat zannederken Ekmeksiz sırtlarını Kazak’lara sattı ve biz Abderalıların Ekmeksiz’e girmesine seyirci kaldı.

  Biz kendisini çevreci zannederken ne olduğu belirsiz sözde dalgalardan elektirik üretme projesine göz göre göre maddi destek çıktı ve projeci parasını aldıktan sonra elektirik üretimi yerine pas üretildi.

  Biz kendisini çevreci zannederken Mandalina ormanlarının imara açılmasına seyirci kaldı.

  Biz kendisini çevreci zannederken Akarca’da İzsu’ya ait tesisin denize atık bırakmasına seyirci kaldı.

  Biz kendisini çevreci zannederken Sığacık’ın simgelerinde Eşek Adası’nı sattı.

  Biz kendisini halkçı zannederken Büyük Akkum’da ki otelin kamusal alanı işgal edilmesine seyirci kaldı.

  Ve daha onlarcası…

  İlçenin çalınan umutları, ilçenin kaybolan yılları yazık çok yazık…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.