fbpx

CHP’li Sertel Kandıra Cezaevi’ndeki servis çilesini gündeme getirdi

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Kocaeli Kandıra Cezaevi Kampüsü'nde servis azlığından dolayı personelin dolu otobüslerle işe gidip gelmek zorunda kaldığını belirtti.
CHP’li Sertel Kandıra Cezaevi’ndeki servis çilesini gündeme getirdi
Yayınlanma tarihi : 19 Mayıs 2022 1:48

Sertel, cezaevi personelinin servisin kalabalık olması nedeniyle şikayetlerini dile getirdiğini ancak müdürlerden birinin“ Eskiden servis mi vardı? Ne var ayakta gidip gelmenizde? Ne olacak ne yakınıyorsunuz” dediğini ifade etti.

“AYAKTA İŞE GİDİYORLAR”

Kocaeli Kandıra Cezaevi Kampüsü personellerinden gelen servis şikayetlerini kamuoyu ile paylaşan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şunları söyledi:

“Kocaeli Kandıra Cezaevi Kampüsünde görev gören bir arkadaşımız beni aradı. Ve seslerini duyurmamızı istedi. Bu cezaevi kampüsünde servisler hınca hınç dolu. Görüntüleri de bana gönderdiler. Gerçekten ayakta seyahat ederek işe giden ya da işten dönen infaz koruma memurları var. Ve iki otobüs dolduracak memurları bir otobüse doldurarak servis yapan bir şirket var. Bu şirket cezaevinden ihale alan bir şirket. Ve senelerdir bu durumun böyle sürdüğünü anlattı arkadaşımız. Her gün iki üç aracın arıza yaptığını ve her gün aynı sorunla karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi. Kışın kaloriferin çalışmadığı yazın klimanın olmadığı servis otobüslerine hınca hınç doldurduğunuz, güvenlik sınıfına almadığınız, onları perişan ettiğiniz infaz ve koruma memurlarının artık eziyet gördüğünü buradan bir kez daha haykırıyorum. Kocaeli Kandıra Cezaevi kampüsünde görev yapan infaz ve koruma memurlarının servis otobüslerinin cezaevi idaresi tarafından denetlenmesini istiyorum.”

“ONLARIN HAKLARINI SAVUNACAĞIM”

İnfaz ve koruma memurlarının haklarını savunacağını dile getiren CHP’li Sertel: “Ben infaz ve koruma memurlarının abisiyim. Onların haklarının savunucusu bir milletvekiliyim ve onların haklarını sonuna kadar savunacağımı ifade etmek istiyorum. Sadece infaz ve koruma memurlarının değil cezaevlerinde çalışan bütün memurların, psikologların, şoförlerin, eziyet gören herkesin hakkını hukukunu savunmayı sürdüreceğim” diye konuştu.

 

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)