fbpx

Cingöz adaylığını bin kişiyle açıklayacak

Cingöz adaylığını bin kişiyle açıklayacak
Yayınlanma tarihi : 06 Ekim 2013 2:14 - Güncellenme tarihi : 02 Eylül 2015 2:16

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz bu ayın sonunda ilçe başkanlığından istifa edecek ve Seferihisar belediye başkan aday adaylığını açıklayacak.

1 Ekim’de başlayan aday adaylığı ve meclis üyesi adaylıklarının açıklanma süresi 1 Kasım’da sona erecek.

AK Parti İlçe Başkanı Ümit Cingöz geniş katılımlı gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısında “1 Ekim’de başlayan başvuru süresi 1 Kasım mesai saati bitiminde sona erecek. Aday adayı olarak başvuruda bulunmak isteyen herkese kapımız açıktır. Demokratik bir zeminde süreci hep birlikte yöneteceğiz. Nihai karar genel merkezimiz tarafından verilecektir. Ve bu karar doğrultusunda teşkilatımız ve seçmenlerimiz adayımızın arkasında hep birlikte çalışacaktır” dedi.

Partinin il ve ilçe örgütleri Çeşme’de kampa girdi

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay başkanlığında il yürütme kurulu üyeleri, ilçe koordinatörleri ile il yönetim kurulu üyeleri ve 30 ilçe başkanı Çeşme Onur Otel’de kampa girdiler. Toplantıda ilçe başkanları ve koordinatörlerden yerel seçim öncesi ilçelerinin durumlarıyla ilgili bilgi alındı.

AK Parti’nin istişare kültüründen beslenen bir siyasi hareket olduğunun altını çizen AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, “İstişare bizler için çok önemli. İl Yürütme Kurulu Üyesi arkadaşlarımla, İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve İlçe Başkanlarımızla istişarelerde bulunduk. Teşkilatlarımız seçime hazır. Hizmete susayan İzmir’de AK Belediyecilik ile destan yazacak bir kadromuz var. Bugüne kadar çok çalıştık, bundan sonra da çok çalışarak İzmir’i hak ettiği hizmetlerle tanıştıracağız” dedi.

Ümit Cingöz’ün aday olacağı kesinlik kazandı

Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz Ekim sonuna doğru ilçe başkanlığından istifa edecek ve en az bin kişiyle adaylığını açıklayacağı öne sürüldü. Cingöz’ün istifa etmesiyle yerine hangi ismin geçeceği henüz kesinlik kazanmadı.

Aday adayı olacakların yatıracakları ücret belli oldu

Genel merkezden yapılan açıklamaya göre adaylık ücretleri de belirlendi. Nüfusu 50 binden az ilçelerde 750 TL, nüfusu 50- 200 bin arası ilçelerde bin 500 TL, 200 binden fazla olan ilçeler için ise 2 bin 250 TL olarak belirlendi. Büyük şehir belediye meclis üyelik adaylıkları için 750 TL olarak uygulanacak.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)