Seferihisar Emlak

Geleceğin ziraat mühendisleri iyi tarım uygulamasıyla mandalina yetiştirme, ve paketleme sektörünün önde gelen isimlerinden olan Uçak Kardeşler narenciye işleme ve paketleme tesislerine ziyaret etti.

İzmir Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü 4.Sınıf öğrencileri Uçak Kardeşler narenciye işleme tesislerini ziyaret etti. Öğrenciler, mandalina’nın bahçeden yetişmesi toplanması ve paketleme sürecini yerinde uygulamalı olarak görme şansı buldular. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Öğrencileri ile Vahit ve Hayrettin Uçak bizzat ilgilendi.

Uçak Kardeşler narenciye İşleme tesisini ziyaret eden örgencilere, meyvenin yetişmesinden, toplanmasına depolanması ile paketlenerek sofraya ulaşmasına geçen süredeki çalışmaların püf noktaları, Hayrettin Uçak tarafından ziraat mühendisi adaylarına uygulamalı olarak anlatıldı.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Şen, ev sahipliklerinden dolayı Vahit ve Hayrettin Uçak kardeşlere teşekkür ederken, “Öğrencilerin tesiste paketleme ve yeni hasat sonrası teknolojileri yerinde uygulamalı olarak görme fırsatı buldular. Bu ziyaret öğrencilerimizin eğitimlerine önemli katkılar sağlamıştır, Uçak Kardeşlere bizlere kapılarını açtığı için teşekkür ederim diye konuştu.

Vahit ve Hayretti Uçak kardeşler, eğitime her zaman destek verdiklerini dile getirirken, ziraat mühendislerinin sektörleri için çok önemli olduğunu dile getirdi. Ve Yeni mezun olacak çocuklarımıza Uçak Kardeşler bünyesinde çalışma imkanı bulabilecekleri desteğini verdi.