Seferihisar Emlak

İzmir’in ve Seferihisar’ın en güzel koylarından biri olan, doğasıyla ve altın sarısı kumuyla meşhur Ekmeksiz Plajı halka kapatıldı.

Geçtiğimiz aylarda dönemin Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından halka açılacağı müjdesi verilen, Orman Bakanlığı himayesinde bulunan Ekmeksiz Plajı’nın polis tarafından boşaltıldığı belirtildi.

KOYU TEKNECİLERE DE KAPATTILAR

Kamuoyunda Kazak zenginlerin villaları olarak geçen ve turizm alanına yapılan konutlarla gündemi meşgul eden bölgenin yanında bulunan koy, geçen hafta da dubalarla teknelere kapatılmıştı. Kazaklar tarafından kapatıldığı iddia edilen koy, şikayet sonucunda Sahil Güvenlik tarafından tekrar açılmıştı.

Halka ait koyu halkın elinden alma girişimleri, Seferihisar Kent Konseyi başta olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarını ayağa kaldırmıştı.

EKMEKSİZ PLAJI PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLİYOR

7121 sayılı kıyı kanunu, “Kıyılar Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır. Kıyılar herkesin serbestçe yararlanmasına açıktır. Kıyıların etrafı çevrilemez ve kapatılamaz.” derken, yapılan uygulamalar halkın tepkisini çekiyor. Yetkililer yaşanan bu duruma sessiz kalmaya devam ediyor.

 

 

Son Güncelleme : 15 Eylül 2019 17:06