fbpx

Enerjimizi Cumhuriyet Bayramına saklayalım

Yayınlanma tarihi : 21 Ekim 2011 4:32 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 4:33

Ülkemiz kan ağlıyor… Hainlerin mayını ile kaybettiğimiz 5 polisimizi daha toprağa vermeden, önce 24 erimiz, ertesi gün de bir askerimiz şehit oldu. Ne uğruna?.. Vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna.
Otuz yıldır yüzlerce askerimiz, polisimiz, öğretmenimiz, devlet görevlimiz şehit düştü. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü, Misakı Milli sınırlarını savunan herkes infiale kapıldı.

Emperyalizmin maşası olan terör örgütüne lanet yağdırdı.   “Ben Türküm” diyen herkesin yüreği sızladı.

Şimdi kimimiz yürüyelim, kimimiz haykıralım, kimimiz şehitlerimiz için kur’an veya mevlit okutalım diyor.

Aslında hepimiz bir şeyler yapmak istiyoruz ama ne? Ne yapmamız gerekiyor? Onu da tam bilemiyoruz…

Bana sorarsanız  çaremiz var. Bence topyekün Kandil çıkarması için kampanyası başlatalım.

Yarından tezi yok, eli silah tutan, o dağlarda yürüyebilecek her Türk genci askerlik şubesine müracaat etsin, gönüllü gidelim.

Çukurca’da, Şemdinli’de, Şırnak’ta elimizden ne gelirse yapalım.Seferihisar’da siyaset ve diğer sivil toplum kuruluşları, pazartesi günü saat 17.30’da uygulamaya koymak üzere yürüyüş kararı almış. Belediye eski binasından 19 Mayıs Stadı’na kadar toplu olarak yürünecek ve teröre lanet okunacakmış.

Peki, bu yürüyüşte slogan ne olacak?

Kahrolsun …. (Reklam olmasın diye tam adını yayınlamıyorum), “Vatan bölünmez ve şehitler ölmez.” İyi de zaten emperyalizmin piyonu, ülkeyi bölmeyi görev edinmiş taşeron örgütün ve arkasındaki güçlerin istediği bu değil mi?…

Terörün reklamının yapılmasını, vatandaşın ve askerin moral bozukluğu içine düşüp, “Ya ne istiyorlarsa verelim, gitsinler” demesini istemiyorlar mı?

Bence ordumuzu, Silahlı Kuvvetlerimizi güçlendirecek kampanyalar açalım. Destek verelim.   Şehir içindeki yürüyüşü de önümüzdeki hafta kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı’na saklayalım.

Terör örgütünün amacı Türkiye Cumhuriyeti’nden bir parça koparıp almaksa biz de Cumhuriyet Bayramı’nda öyle güçlü bir şekilde bir araya gelelim ki hainlerle birlikte bütün destekçileri infial içine düşsün.  Cumhuriyet Bayramı’nda öyle bir araya gelelim ki, görenler görmeyenlere, duyanlar duymayanlara anlatsın…

Özetle…
Ben devlet yetkilisi olsam, teröre prim vermemek adına Cumhuriyet Bayramı’ndan önce ne ilçe içinde bir yürüyüşe ne de bir grup insanın belediye eski binası önünde bir araya gelerek gösteri yapmasına izin veririm.  Yetkili olsam, Seferihisar olarak tüm enerjimizin Cumhuriyet Bayramı’na saklanmasını sağlarım.

Ne dersiniz?
mustafa@seferihisar.com

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)
Mustafa KARABULUT
Mustafa KARABULUT
Yazarın diğer yazıları
Bizim Büyükşehir meclis üyeleri ne iş yapar?
06 Ağustos 2022 11:07
Eski bayramlar ve Çetin Ege’nin anılarından bir yaprak
07 Temmuz 2022 1:54
Sabır ve boş vaatlerin üzerinde çok durmayacağım 
22 Mayıs 2022 10:49
O koltuk sana 5 beden büyük gelmiş!
10 Nisan 2022 9:33
Tüm yazılar