DOLAR

32,8477$% -0.18

EURO

35,6933% -0.54

STERLİN

42,4554£% -0.28

GRAM ALTIN

2.538,39%0,15

ÇEYREK ALTIN

4.172,00%0,14

BİTCOİN

2161842฿%-2.20522

a

Eriş’ten zehir zemberek Kent Konseyi açıklaması

Eriş’ten zehir zemberek Kent Konseyi açıklaması
0

BEĞENDİM

YENİ HABER – Seferihisar Kent Konseyi dün yapmış olduğu yazılı açıklamada “Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ile yaptığımız görüşmede bir üst mahkemeye gitme ve pandeminin izin verdiği ilk fırsatta seçimli genel kurul yapma kararı almıştık. Aynı süreç ve seçimli genel kurul çalışmalarımız devam ediyor. Mahkemeden gelen son belge  Seferihisar Belediyesi’nin yürütmeyi durdurma talebinin reddi ile ilgili usulen bir incelemedir. Aynı belgenin devamında dosyanın esasına henüz girilmediğini, incelenip olgunlaştırıldıktan sonra kesinlik kazanacağını hukuksal bir dil ile ifade edilmiştir.” İfadelerini kullanmış ve görevde olduklarını duyurmuşlardı.

Açıklamaya ilk tepki Cumhur Eriş’ten geldi. Eriş, yapılan açıklamayı demokrasi ve hukuka aykırı olarak yorumladığı gibi Kent Konseyi adına yapılan açıklamanın suç teşkil ettiğini de iddia etti.

Eriş, Kent Konseyi’nin görevde olduğuna yönelik açıklamalarına şu ifadelerle tepki gösterdi; “’Ben ve yürütme kurulum 11. Genel Kurul iptal edilse bile bizler aynı zamanda 10. Genel Kurul’da da seçilenler olduğumuz için göreve devam ediyoruz.’ Demek Türkiye genel kurulları örneklerinde görülmemiş bir saçmalıktır. ‘Bir iki ay içinde 11. Genel Kurul çağrısı yapacağım.’ Demek Kent Konseyi yönergelerini bilmeme, yönerge cahili olma, yönergeleri okumamaktır.”

“BALCILAR” ETKİSİ

Eriş ayrıca açıklamasında Ekrem Gün ile ilgili şu iddialarda bulundu; “Yusuf Fidan hoca bunlara akıl verseydi, bu hatalara düşmezlerdi. İnanın yönergeleri o ve benim dışımda okuyan yoktu. Peki muhtemelen avukatlarına (Sinan Balcılar) yani genel kurulu iptal edilen Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Suatoğlu Balcılar’ın eşi. Bu ilişkide ne hata var? Ekrem ve Mürüvet Hanım aynı sorunları paylaşan iki Kent Konseyi Başkanı ancak Seferihisar Kent Konseyi’ni deneme tahtası gibi kullanıyor, ihtimal bu sayede kendi eşinin davasını yönlendiriyor. Örnek verelim: Seferihisar Kent Konseyi yürütmeyi durdurma talebinde bulunuyor, sonuca göre dilekçe yazıyor, olabilir. ‘Ekrem sen devam et’ diyor. Sonuca göre Buca Kent Konseyi tavrını belirliyor, olabilir. ‘Ekrem genel kurul çağrısını ve hazırlığını sen yap’ diyerek Buca Kent Konseyi için örnek hazırlıyor, olabilir. Yukarıdaki saçmalıklar başka türlü olamaz diye düşünüyorum.”

Dün yapılan açıklamada kullanılan fotoğrafa da tepki gösteren Eriş, “Konseyin başarı ile yönetilememesi nedeniyle aranızdan çok çok önceden ayrılan insanları hala Kent Konseyi üyeleri gibi takdim etmek son derece çirkin bir tavır.” İfadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

Eriş açıklamasını  “Duyurunuzun 3. Paragrafında aynen şu duyuruyu yaparak kamuoyunu yanıltıyorsunuz. ‘Mahkemeden gelen son belge Seferihisar Belediyesi’nin yürütmeyi durdurma talebinin reddi ile ilgili usulen bir incelemedir. Yanlış. Yürütmeyi durdurma talebi Seferihisar Belediye’miz tarafından değil, müdahil kent konseyi avukatı tarafından yapılmıştır. Seferihisar halkının doğru bilgiye ulaşabilmesi için yürütmeyi durdurma talebi kimin tarafından yapılmış, hep birlikte görelim. İzmir İdare Mahkemesi, 7. İdari Dava Dairesi. İstinaf başvurusunda bulunan ve yürütmenin durdurulmasını isteyen müdahil vekili; Seferihisar Kent Konseyi (Davalı) Avukat Sinan Balcılar. Seferihisar kamuoyunun doğru bilgiyi edinme hakkı vardır. Doğru bilgi ise eski yürütme kurulu tarafından yayınlanan kamuoyu duyurusu değil mahkeme kararının tam da kendisidir.” İfadeleri ile sonlandırdı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Hakan KOCATÜRK
    3 yıl önce
    0 0

    Sayın Cumhur Eriş Bey haklı. İzmir 2.İdare Mahkemesinin, Seferihisar Kent Konseyinin 11. Seçimli Genel Kurulu iptal Karar Metnini yayınlasınlar da Seferihisar halkı Bilgi Sahibi olsun.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.