Seferihisar Emlak

CHP Menderes Belediye Başkan aday adayı Haldun Ertok yüzlerce seveniyle birlikte aday adaylığını açıkladı, Ertok seçildiklerinde Menderes’i ‘Mutlu insanlar İlçesi’ yapacağız dedi.

CHP Menderes Belediye Başkan aday adayı Haldun Ertok yüzlerce seveniyle birlikte aday adaylığını açıkladı, Ertok seçildiklerinde Menderes’i ‘Mutlu insanlar İlçesi’ yapacağız dedi.

Özdere eski Belediye Başkanı Haldun Ertok  çalışma arkadaşları ve meclis üyesi aday adaylarıyla birlikte aday adaylığını açıkladı, basın açıklamasından sonra esnafı ziyaret etti.

Partisinin Menderes İlçe Merkezinde düzenlediği basın açıklamasında  ‘Egenin Yıldızı Bir Menderes’ yaratmak için yola çıktıklarını belirtti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin isminde ve özünde olduğu gibi gerçek bir Halk Yönetimi’ni kuracaklarını, Açık, Şeffaf ve Katılımcı bir belediye olacaklarını belirtti.

Ertok “ 2009 yılında kapatılan ilçemizdeki  mevcut belediye  binalarını hizmete açacak ve yeni kapatılacak olan 18 köyümüzü 3 grupta toplayarak herbir yerleşim biriminde ‘Yerinden Yönetim Hizmet Birimleri oluşturarak hizmeti vatandaşın ayağına getireceğiz” dedi.

Belediyemiz 7/24 hizmet verecek

Seçildiklerinde 7/24 hizmet veren bir belediye yaratacaklarını belirten Ertok,  E-Belediye’ciliği uygulayacaklarını ve yaygınlaştıracaklarını ifade etti.

İmar ve Şehircilik konusunda İzmir Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Üniversiteler ve diğer sivil toplum kuruluşları ile iişbirliği yaparak ‘Kentsel Değişim’ çerçevesinde kenti yeniden ele alacakları ve yeni projelerle ”Yeni Bir Menderes yaratacağız” dedi.

Sağlık alanında ve Turizm, Tarım, ve Sanayi’de dev adımla atacağız.

Seçildiğinde sağlık konusunda da önemli projeleri olduğunu belirten Haldun Ertok, “Bölgemizde Hastanesi olmayan Tek İlçe” konumundan İlçemiz Menderes’i kurtaracağız. Mutlaka ilçemizi ve halkımızı hastane’ye kavuşturacağız. Ayrıca ilçemizdeki Turizm, Tarım ve Sanayi sektörlerinin DEV Güçlerini yaratarak ülkemize ve tüm dünyaya duyuracağız.

Partililere seslendi

Haldun Ertok basın açıklamasında aday adayı olan arkadaşlarına da seslendi, Ertok “Parti İlkeleri ve partili duruşlarıyla aday adayı olan diğer arkadaşlarıyla birer rakip değil, dava arkadaşları olduklarını belirterek tüm aday adaylarına başarılar dilerken mevcut belediye başkanı ve meclis üyelerine menderese yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Basın toplantısının ardından belediye meclis üyesi aday adayları ve çalışma arkadaşlarıyla esnafı ziyaret ettiler.

Haldun Ertok kimdir

Mesleği Mimar Olan Haldun Ertok Özdere Belediye Başkanı olduktan sonra Belediye Kültür Merkezi, Sağlık Ocağı,5 bin Kişilik Futbol Stadı, 450 konutluk Özkent evleri, Güverte Restaurant,  Sevgi Parkı, Şehit Fatih Fazıl Taşkın parkı, Gençlik Parkı, Kafe Avlu, Sahil Gezinti Yolları ve onlarca park ve tesislerin projelerini bizzat kendisi çizdi ve uyguladı.

26 Mart 1989 yılında Özdere belediye başkanlığı koltuğuna oturan Haldun Ertok dördüncü kezÖzdere ’de belediye başkanı seçildi. 20 yıl aralıksız belediye başkanlığı yaptıktan sonra 2009yerel seçimlerde beldelerin kapatılmasıyla belediye başkanlığına veda eden Haldun Ertok Mimarve iki çocuk babası.
Kaynak:

Son Güncelleme : 02 Eylül 2015 13:54