Seferihisar Emlak

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Seferihisar’da 4 yıllık fakülte kurulması yönünde çalışma başlattı. Proje, senato kararının ardından YÖK’ün onayına sunulacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Seferihisar’da 4 yıllık fakülte kurulması yönünde çalışma başlattı. Proje, senato kararının ardından YÖK’ün onayına sunulacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi Mali Koordinatörü ve Fevziye Hepkon Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Alp Timur, meslek yüksekokulundaki iki yıllık eğitim süresinin dört yıla çıkarılarak Seferihisar’da fakülte açılması konusunda çalışma yapıldığını açıkladı.

20140223_281285

Projenin hazırlandığını, Dokuz Eylül Üniversitesi Senatosu’ndan geçtikten sonra YÖK’ün onayına sunulacağını kaydeden Prof. Timur, “YÖK onayı çıktıktan sonra da Milli, Eğitim Bakanlığı ve Bakanlar Kurulu’na gidecek. Ancak tüm bu aşamalarda herhangi bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. Çünkü aynı sürecin takip edildiği 4 yıllık Foça Turizm Fakültesi için YÖK’ten onay çıktı. Karar imza için MEB ve Bakanlar Kurulu’na gönderildi” dedi.

KAMPUS GENİŞLEYECEK

Seferihisar Fevziye Hepkon Meslek Yüksekokulu’nda halen 5 yardımcı doçent, bir uzman, bir araştırma görevlisi ve İzmir’den gelen 12 öğretim üyesinin görev yaptığını kaydeden Prof. Timur, okulun hastane tarafındaki 10 dönümlük arazinin kamulaştırılarak kampus alanına alınması konusunda çalıştıklarını belirterek, “Ek tesisler, spor ve konferans salonu gibi üniteler yapmayı planladığımız bu arazinin de alınmasıyla fakülte projemiz çok daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşecek” diye konuştu.

20140223_446527

Uluslararası Ticaret Bölümü açılacak

Fevziye Hepkon Meslek Yüksekokulu’nda Turizm İşletmeciliği, Lojistik ve Marina İşletmeciliği olarak 3 bölümde ikişer yıllık eğitim veriliyor. Fakülte projesinin gerçekleşmesinden sonra Turizm İşletmeciliği ile Marina İşletmeciliği bölümleri 4’er yıllık olacak. Lojistik bölümü de yine 4 yıllık Uluslararası Ticaret Bölümü’ne dönüşecek.

Profesör Dr. Alp Timur, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ve senatosunun ilçelerdeki okullara büyük önem verdiğini belirtti.

Son Güncelleme : 19 Kasım 2018 7:53