Seferihisar Emlak

Seçim sürecince devam edecek olan Seferihisar Basın Masası, ilk yayınını geçtiğimiz pazartesi günü gerçekleştirdi. Yayın www.seferihisar.com, Yeni Haber Gazetesi, Oluşum Haber Gazetesi ve seferihisarhaber.com haber siteleri ve gazetelerinin facebook sayfalarından canlı yayınlandı.

Seferihisar Belediyesi Basın Müşaviri Kıvanç Ege’nin moderatörlüğünü yaptığı yayında Yeni Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karabulut, Oluşum Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ezgi Güner Yeşil ve DHA Seferihisar Muhabiri Evrim Ataman konuşmacı olarak yer aldı.

Programda Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir Belediyesi adaylığı, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Seferihisar’da gösterilecek adaylarla ilgili yorumlar yapıldı. Yayına izleyiciler de yorumlarıyla katıldı.

Oldukça renkli geçen yayın, ilçe genelinde büyük ilgi gördü ve yaklaşık 3 bin kişi tarafından izlendi.

Seferihisar Basın Masası, belirli aralıklarla izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Yayın tarihleri gazetelerin sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

SEFERİHİSARLI GAZETECİLER: TUNÇ SOYER’İN ADAYLIĞI İLE SEFERİHİSAR’IN ADI TÜM TÜRKİYE’DE BİR KEZ DAHA YANKILANDI

‘’İzmir dünya kenti olur’’

Seferihisar Belediyesi Basın Müşaviri Kıvanç Ege’nin moderatörlüğünde gerçekleştirilen canlı yayına katılan Seferihisarlı gazeteciler, Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığının Seferihisar’ın tanıtımına önemli katkı sağladığını, büyükşehir başkanı olması halinde de İzmir’in dünyadaki tanınırlığının ve vizyonunun artacağını belirttiler.

www.seferihisar.com, Yeni Haber Gazetesi, Oluşum Haber Gazetesi ve seferihisarhaber.com haber siteleri ve gazetelerinin facebook sayfalarından canlı yayınlanan programı başlatan Kıvanç Ege, ilçede, İzmir’de ve tüm yurtta en önemli gündemin, yerel seçimler öncesindeki aday belirlemeleri olduğunu belirtti.

Programda Seferihisar’da aktif gazetecilik yapan isimlerin yer aldığını ifade eden Ege, yayının ve belediye başkanının büyükşehire aday olmasının Seferihisar tarihinde bir ilk olduğunu ifade ettikten sonra ilk sözü Oluşum Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ezgi Güner Yeşil’e verdi.

SÜREÇ HIZLI İLERLİYOR

Oluşum Haber olarak sayfalarında yerel konulara, aktif siyasete ve politik gelişmelere yer verdiklerini belirten Ezgi Güner Yeşil, ‘’Aday adaylarının haberlerine röportajlarına yer veriyoruz. Halkın nabzını tutuyoruz. Çok olumlu tepkiler alıyoruz. Süreç çok hızlı ilerliyor. Dilerim bu süreç sonunda hayırlı işler gerçekleşir’’ diye konuştu.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kozmopolit bir ilçe olan Seferihisar’a önemli katma değer sağladığını vurgulayan Ezgi Güner Yeşil, mevcut başkan döneminde başarılı işler yapıldığını söyledi.

Programın akışı içinde aday adayları ile ilgili değerlendirmeler de yapan Oluşum Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi, aday adaylarının hepsinin de birbirinden değerli olduğunu, 75 proje ile göreve talip olan Ürkmezli işadamı Ümit Avcı’ya yoğun bir destek olduğunu belirterek, ‘’Güzel bir yarış olmasını diliyorum. Biz Seferihisar’ın geleceğinin güzel olmasını istiyoruz. Bu canlı yayınımızın devamlılığını sağlamalıyız’’ diye konuştu…

‘’VİZYONU OLAN TEK İSİM’’

Program boyunca CHP’nin hatalarına vurgu yapan Yeni Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karabulut, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının hala açıklanmamış olmasını, ilçe yönetiminde atama beklenirken 50-55 günlük boşluk doğmasını eleştirdi.

CHP Genel Merkezi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olarak bir an önce Tunç Soyer ismini açıklaması gerektiğini ifade eden Karabulut, ‘’Gecikmenin nedenini bilmiyor, niçin açıklanmadığını da anlayamıyorum… Aziz Kocaoğlu, geçtiğimiz hafta İzmir’e yakıştırdığı başkanı tarif etti. Adayları içinde büyükşehire layık kim var? Hangisi ana dili gibi İngilizce, Fransızca konuşuyor. Hangisi vizyon sahibi… Önseçim yapılsın bakalım Aziz Kocaoğlu’nun kendisine kaç oy çıkacak?.. İzmir’e layık, vizyonu olan tek isim Tunç Soyer’dir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönlenen ‘Aziz Kocaoğlu’nu kızdırmayalım’ anlayışını bir an önce elinin tersiyle itmeli ve ‘’Adayımız Tunç Soyer’dir’’ demelidir’’ dedi.

Tunç Soyer’in 10 yılda Seferihisar’ın marka değerini artırdığını, tüm dünyaya tanıttığını, İzmir’i de bir dünya kenti yapacağına gönülden inandığını kaydeden Mustafa Karabulut, ‘’CHP, kökü Cumhuriyet’in kuruluş yıllarına uzanan, geniş tabanı olan bir partidir. Kimin iyi hizmet vereceğini iyi bilir… İzmir’deki parti tabanı da Tunç Soyer diyor’’ ifadelerini kullandı.

SEFERİHİSAR VE SEFERİHİSARLILAR KAZANACAK

Tunç Soyer’in büyükşehir adaylığı ile birlikte Seferihisar’ın da hareketleneceğini kaydeden Mustafa Karabulut şöyle devam etti: ‘’Adaylığı açıklandığı andan itibaren büyükşehrin bürokratları, daire başkanları Seferihisar’a akın edecektir. Seferihisar’da Tunç Soyer’in adaylığına karşı çıkan, Ankara’ya giden, dosya gönderen isimlerin olduğunu biliyoruz. Elbette herkes herkesi sevmek zorunda değildir ama bu kişiler yaptıklarıyla Seferihisar’ın, çocuklarının, torunlarının geleceğine zarar verdiklerini niçin fark edemiyorlar doğrusu anlayamıyorum…’’

Tunç Soyer’i ilçe yönetiminin atanması sürecine müdahalesini ise yanlış olduğunu kaydeden Karabulut, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’İlçe yönetimi parti tabanının isteği doğrultusunda, duayenlerin görüşleri de alınarak belirlenir… Son atamadaki yöntem ise yanlış olmuş ve partiyi 3,5’a bölmüştür… Üç buçuktan biri Soyerciler, biri muhalifler, biri ilçeye sonradan yerleşenler, yarımı da sandığa gitmeyecek olan küskünlerdir. CHP’nin atama yönetimi parti binasında bir araya gelip çay kahve sohbeti yapacağı yerde basını, işadamlarını, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeli, herkesi kucaklamalıdır. Herkes iyi bilsin ki, ‘Seferihisar’da odunu koysam kazanır’ anlayışı kazanamaz. Seferihisar halkı bilinçlidir. Bir anda seçimin seyrini değiştirir. AK Parti CHP’nin adayı henüz belli olmadığı için bir bekleyiş içinde… Mevcut adaylardan birisinin olacağını düşünmüyorum. Hatta MHP’den bir isim veya Hamit Nişancı aday gösterilirse kimse şaşırmasın..’’

KOCAOĞLU’NUN GAZINA GELDİLER

Canlı yayın boyunca izleyicilerden bir hayli yorum alan ve ‘hem nalına hem mıhına’ vuran DHA muhabiri Evrim Ataman, Bodrum, Marmaris, Çeşme gibi ilçelerin 80’li, 90’lı yıllarda gösterdiği gelişmeyi şimdi Seferihisar’ın yaşadığını belirterek, ‘’Zeki Müren’in Bodrum’a, Haşmet Babaoğlu gibi gazetecilerin Çeşme’ye yaptığı katkıyı Tunç Soyer Seferihisar’da yaptı. İlçenin marka değeri iki dönemde arttı. Seferihisar Türkiye’de en çok konuşulan ilk 10 ilçe arasına girdi. Seferihisar Aziz Kocaoğlu’nun dediği gibi 15 bin nüfuslu bir ilçe değil. Galiba bizi başka yerlerle karıştırdı. Öyle düşünenler gelip arsa, ev, daire fiyatlarına baksınlar… Tarkan gibi bir star Tunç Soyer döneminde Seferşihisar’a gelip konsere çıktı. Bu az iş değildir. Seferihisar’ın bugünlere gelmesinde Tunç Soyer’in çok önemli katkısı vardır… Büyükşehir başkanı olması halinde en büyük kazancı da yine Seferihisar sağlayacaktır’’ dedi.

Aziz Kocaoğlu döneminde Seferihisar’ın önemli hizmet almadığını, muhalif isimler yaratılarak Tunç Soyer’in zayıflatılmaya çalışıldığını vurgulayan Evrim Ataman, ‘’Aziz Kocaoğlu Seferihisar’da defalarca bizimle kahvaltı yaptı, telefon numaralarını verdi. Ama bilgi almak için aradığımızda bile o telefonlar hiç açılmadı… İktidara giden yol yereldeki başarıdan geçer. Kocaoğlu döneminde 14.5 yılda İzmir’de önemli hizmet yapılmadı… İzmir kötü yönetildi. Bu benim fikrim… Aziz Kocaoğlu ile birlikte kahvaltı yapanlar, çorbacıda, restoranda buluşanlar başkanın gazına gelip Tunç Soyer’e bayrak açtı. Belediyeye eleman sokan adam ardından ‘Belediye kadroları şişirildi’ diye konuşuyor. Satışlara el kaldıran adam ‘Her yer satıldı’ diye bağırıyor. Sonra da aldığı gazla başkan adaylığına soyunuyor. Bunları Seferihisarlılar da çok iyi biliyor’’ dedi.

Seferihisar’da yaşayan herkesin Seferihisar’ın geleceğini düşünmesi gerektiğine değinen Ataman sözlerini şöyle sürdürdü. ‘’Tunç Soyer’in İzmir Belediye Başkanı olmasına ben Hamit Nişancı’nın bile sevineceğini düşünürüm. Çünkü Hamit Nişancı için öncelik Seferihisar’ın kazancıdır… İlçemizden hangi partiden olursa olsun bir milletvekilinin, bir bakanın çıkması hepimizi sevindirir. Ama ihanet içinde olanlar bunu görmüyor… Seferihisar’da Cumhur İttifakı, Hamit Nişancı’yı aday gösterebilir. Tunç Soyer’in olmadığı, CHP’nin dağınık bir görüntü sergilediği dönemde böyle bir fırsat var… Nişancı ile görüşmedim, fikrini bilmiyorum ama bu olasılık üzerinde duruluyor..’’

‘’NİTELİKLİ GÖÇ NE DEMEK, BİZLER NİTELİKSİZ MİYİZ’’

Eskiden Seferihisar’a Tokat’tan, Muş’tan, Bitlis’tan, Yozgat’tan veya başka illerden göç edenlerin, üzerlerinde yerli halkın  baskısını hissettiklerini, şimdi ise olayın tersine döndüğünü belirten ataman, ‘’Şimdi de sonradan ev, yazlık alıp ilçe merkezine, Akarca’ya, Sığacık’a, Haritacılar Sitesi’ne yerleşenlere nitelikli göçmenler deniliyor. Yani bizler veya daha önce gelenler niteliksiz mi?… Özellikle siyasi ağızlar bunu bırakmalı…’’ uyarısında bulundu.

Son Güncelleme : 29 Aralık 2018 22:15