Seferihisar Emlak

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, göreve başlamasının ardından aldığı kararlarla halkın takdirini topladı.

Seferihisarlıların Goca Başkan diye lakap taktığı Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, bir yandan belediye personeline vatandaşa güler yüzlü davranması konusunda talimat verirken diğer yandan vatandaşın karşılanamayacak taleplerine ise hayır diyerek kestirip atılmamasını, yol gösterici davranılmasını talep ediyor.

Yetişkin’in ilk talimatlarında, belediye hizmetlerinde hızlılığı ve verimliliği artırma talebi öne çıktı.

Başkan yardımcıları dahil çalışana tahsisli tüm binek araç tahsisleri kaldırıldı. Hizmet için araç havuzu oluşturulurken, kiralık araçların bir kısmı geri gönderildi. Yetişkin, yazışmalarla ilgili genelge gönderirken, “Belediyemiz ile diğer kurumlar arasında yazışmalar bekletilmeden cevaplandırılacak! Belediyemizin bir başka kurumlarla ihtiyaç duyduğu ve vatandaşımızın önünü açacak her türlü yazışmalar bekletilmeden elden takip edilecek. Olumlu veya olumsuz cevaplarda acil şekilde sonuca gidilmiş olunacak ve her türlü sonuç başkanlığımıza bildirilecek” dedi.

Kurum müdürleri ile yaptığı görüşmelerde “Seferihisar Belediyesi, Seferihisar’daki yatırımlardan, yaşanan sorunlardan birinci derece sorumludur, Seferihisar Belediyesi, Seferihisar’da yaşayanlarla ekonomik, kültürel ve insani anlamdan bir başarı hikayesi yazacak” diyen Başkan Yetişkin, çalışanlara “Sizler Seferihisar Belediyesi’nden öte Türkiye’de bir model olma yolunda ilerleyen Seferihisar’ı temsil ediyorsunuz” mesajı verdi.

İŞTE O TALİMATLAR:
1-Belediye bünyesinde görev yapan şoför ve operatörler hizmet esnasında belirlenen güzergah ve verilen iş dışına çıktıklarında soruşturmaya tabi tutulacak.

2-Sabah mesai başlama saatlerine hassasiyetle uyulacak ve akşam mesai bitimi sonrasında bir sonraki güne iş bırakılmamaya özen gösterilecek. Ayrıca akşam mesai bitiminde çalışma masaları temiz ve tertipli bir şekilde bırakılacak.

3-Belediyeye gelen her vatandaşın talepleri karşılanacağında vatandaşa güler yüzle davranılacak! Vatandaşın talebi karşılanamayacak durumda ise yol gösterici olunacak. Özellikle zabıta çalışanlarımız görevlerini yaparken  vatandaşın gönlünü ve kalbini kıracak bakış ve cümlelerden kaçınacak.

4-İsraftan kaçınılacak! Belediye çalışanları verilen araç gereçleri kendi malları gibi kullanacak! Kullanma hatasından meydana gelen kusur olursa bunun bedeli kullanıcıdan tahsil edilecek! Belediye bünyesinde kâğıttan kalemine kadar tüm kullanım araçlarında tasarruf edilmeye özen gösterilecek.

5-Belediyemiz ile diğer kurumlar arasında yazışmalar bekletilmeden cevaplandırılacak! Belediyemizin bir başka kurumlarla ihtiyaç duyduğu ve vatandaşımızın önünü açacak her türlü yazışmalar bekletilmeden elden takip edilecek.