Seferihisar Emlak

Seferihisar’da 39 düzensiz film izle göçmen yakalanırken, hamilelik sebebiyle fenalaşan Kongolu bir göçmen, jandarma tarafından hastaneye yetiştirildi.

Kongolu kadının sağlıklı bir çocuğu vizyon filmleri dünyaya gelirken, jandarmanın bu operasyonu anne ve çocuğunu hayata bağladı. Seferihisar ilçe Jandarma Komutanlığı macera filmleri ekipleri, yasa dışı yollarla yurt dışına geçmeye çalışan düzensiz göçmenleri tespit etti. Hemen harekete geçen ekipler; Afgan, Kongo ve Suriye uyruklu 6’sı çocuk 39 düzensiz göçmeni yakaladı.

Göçmenlerin yakalanışı sırasında beklenmeyen bir gelişme yaşandı. Yasa dışı yollarla yurt dışına gitmeye çalışan ve hamile olan Kongolu Silvi Matonda (33) bir anda fenalaştı. Kongolu kadının fenalaştığını gören jandarma ekipleri, hemen harekete geçti düzensiz göçmeni Seferihisar Devlet Hastanesi’ne yetiştirdi. Doktorlarca gerekli müdahaleler yapılan Kongolu mülteci, sağlıklı bir çocuk dünyaya getirdi. Ekiplerin zamanında yaptığı operasyonla anne ve bebeği adeta hayata bağlandı. Jandarmaya bağlı ekipler doğumdan sonra da hem anneyle hem de dünyaya gözlerini açan bebeğiyle yakından ilgilendi.

Öte yandan yasa dışı yollardan yurt dışına çıkışı organize edenlerle ilgili soruşturma sürerken, mülteciler yapılan sağlık kontrollerinin ardından yabancılar şubesine gönderildi.

Son Güncelleme : 31 Temmuz 2019 19:27